build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реконструкција на А1 / Е75

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 192021
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2345
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #401 Posted: 17-Jun-2018 at 12:38


Edited by phenomenon - 17-Jun-2018 at 12:41
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
bakigvg View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 11
  Quote bakigvg Quote  Post ReplyReply #402 Posted: 18-Jun-2018 at 08:48
Со такви неспособњаци како нас, не требаше Северна туку Република Банана да не крстат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1196
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #403 Posted: 01-Jul-2018 at 16:20
Викендов ја минував делницата Неготино-Демир Капија па еве да споделам неколку не многу добри фотки но колку за евиденција.Сеуште се врши пренасочување во спротивна насока бидејќи им се останати 100 тина метри кои не се асфалтирани а останатиот дел веројатно чека хоризонтална и вертикална сигнализација.Спротивниот правец Демир Капија-Неготино сеуште не е почнат. Еве неколку фотки во продолжениеBack to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 478
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #404 Posted: 02-Jul-2018 at 03:08
Ne e pocnat , a najavia do krajot na juni ke bil gotov 😂😂😂
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1196
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #405 Posted: 14-Aug-2018 at 11:33
Делницата Неготино-Демир Капија од пред извесно време е пуштена за сообраќај но на едно место возењето се сведува на една лента бидејќи сеуште десната крајна лента не им е завршена незнам зошто? Изминатиов викенд кога поминував видов дека доста активно се работеше на обратниот правец Демир Капија-Неготино но не ми делува дека ќе успеат до крајот на месецот да финишираат.

Патем на враќање кон Скопје се изненадив колку е оштетена делницата Велес-Катланово каде на 20-тина места веќе има крпеници а го правеа пред 2-3 години.

Позитивно е обновувањето и проширувањето на наплатните станици а ако не се лажам треба да се градат уште две една кај Д.Капија и друга кај Гевгелија но не сум забележал некаква активност.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 192021

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.117 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.