build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реконструкција на А1 / Е75

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 23>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1678
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 20-Jul-2015 at 21:24
Vetenoto video... ke sleduva uste edno

https://www.youtube.com/watch?v=_sO714CRBc4&feature=youtu.be
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 20-Jul-2015 at 21:45
Go Gledam pozarot. Vcera nemozev da se iznacudam koga od agencijata za spausvanje rekoa deka avionite se na remont. PAZI ORGANIZACIJA sega na 40+ vo senka Avionite se na REMONT
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1678
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 20-Jul-2015 at 21:54


Toa e...
Inaku rekonstrukcijata na avtopatot treba vednas i neodlozno da prodolzi do Kumanovo... D.Kapija-Gradsko isto taka e zanikade...
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1678
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 21-Jul-2015 at 00:32
Video: Veles - Katlanovo, 20.07.2015

https://www.youtube.com/watch?v=41ba6UHJXa0&feature=youtu.be
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 21-Jul-2015 at 13:56
Iskreno ne e tolku losa signalizacijata so ogled na toa sto se Imame videno ova dobar cekon napred.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 27-Jul-2015 at 15:46

telegraf.mk
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 19-Aug-2015 at 17:04
Од пред некој ден се сликиве, ги заборавив па сега ги постирам.
Вака од око ми изгледа дека околу 70% се завршени работиве но треба да убрзаат секако.Асфалтот е рамен а и споевите на мостовите со коловозот се подобро изведени од обратниот правец Скопје-Велес.

1.


2.Проширени и пуштени три ленти од мостот до езерото Младост до највисоката точка т.е местото викано Пуста кула.

3.


4.


5.


6.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 19-Aug-2015 at 17:06
7.


8.


9.


10.


11.


12.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 19-Aug-2015 at 17:10
13.


14.


15.


16.


17.


18.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 19-Aug-2015 at 17:13
19.


20.


21.


22.


23.


24.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12785
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 19-Aug-2015 at 21:22
за фотките
За сè има вторпат
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 580
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 20-Aug-2015 at 01:43
Од 24 слика па натаки заслужува реконструкција , доста е оштетен тој дел некаде до кај патарината петровец ...

Edited by WolfLeader - 24-Aug-2015 at 15:32
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 24-Aug-2015 at 10:57
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 580
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 03-Sep-2015 at 20:11
Со реконструкцијава полека мостов добива целосно нов лик , како сега да а граден )
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 24-Oct-2015 at 03:35
Рокот на Велес-Катланово одамна е пробиен, кога мислат да завршат овие знае ли некој?
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 580
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 24-Oct-2015 at 21:23
Originally posted by mr bombastic

Рокот на Велес-Катланово одамна е пробиен, кога мислат да завршат овие знае ли некој?


Крајот на ноември завршуваат ...
Back to Top
bakigvg View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote bakigvg Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 09-Nov-2015 at 11:48
Каква е онаа бразда од десната коловозна лента која се гледа на погорните слики 3,4 и 5. Па дали е можно таква спојка да се направи Веќе подолго време го возам овој патен правец и сум тотално разочаран, посебно од браздава.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 09-Nov-2015 at 12:38
Неможе целосно да се затвори автопатот за да се асфлатира све одеднаш, па се оди на реконструкција ленти по ленти како секаде во светот. Добри се споевиве не се до толку лоши, да почекаме да го видиме финалниот квалитет на реконструкцијава.

Edited by jyvation - 09-Nov-2015 at 12:40
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12785
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 21-Nov-2015 at 23:02
4,1 милиони евра за реконструкција на автопатот Смоквица – Гевгелија

До крајот на 2016 година по автопатската делница од Смоквица до Гевгелија ќе се вози по реконструиран коловоз. Со финансиски средства од Европската комисија, скопски „Гранит“ ќе изврши поставување на нов асфалт, а дел од трасата (помеѓу селата Смоквица и Прдејци во должина од 6,72 километри и помеѓу Негорци и Гевгелија во должина од 3,43 километри) ќе се надгради со трета коловозна лента. Овој проект се спроведува преку Министерството за финансии.

За реконструкција и надградба на оваа делница од патниот Коридор 10 се обезбедени финансиски средства во висина од 255.464.850 денари, или околу 4,1 милиони евра. Покрај санацијата на коловозот, долж целата траса ќе се постави нова хоризонтална и вертикална сигнализација, банкини и заштитници. Севкупните градежни работи треба да се завршат во рок од 12 месеци. Тендерот за овој проект беше објавен кон средината на септември на интернет – страницата за развој и соработка на Европската комисија „EuropeAid“.

http://www.build.mk/?p=47292
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12785
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 11-Jan-2016 at 19:35
Делницата Велес-Катланово е целосно реконструирана. Баш вчера ја возев, враќајќи се од Берово, но беше ноќ и не можев да направам фотографии.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 23>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.