build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Реконструкција на А1 / Е75
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реконструкција на А1 / Е75

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FiLo View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Apr-2015
Online Status: Online
Posts: 133
  Quote FiLo Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 26-May-2024 at 12:26
Се убаво, работите завршија, нов асфалт се убаво, ама останаа таблите со работа на пат, тук таму по некој знак 80 км/ч.

До кога вака ќе остануваат знаци за работа на пат на веќе завршена реконструкција и официјално пуштање во сообраќај ?
И колку треба да се вози сега по ново реконструираниот дел ?

#прашањаштомемачат
Back to Top
FiLo View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Apr-2015
Online Status: Online
Posts: 133
  Quote FiLo Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 08-Jul-2024 at 22:25
Реконструираната делница Катланово-Петровец, во делот после Окта бензинската до исклучувањето за Петровец во десната лента ги даде првите знаци на пропаѓање.

Вечерва ја возев, појавени се нерамнини. Издржа едвај 6 месеци пред да попушти.....

Edited by FiLo - 08-Jul-2024 at 22:25
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 09-Jul-2024 at 08:57
Објавен е тендер за санација на тунели Демир Капија 1 и 2, само не знам дали се тоа новите или се мисли на стариот пат

https://e-nabavki.gov.mk/PublicAccess/home.aspx#/dossie-acpp/df4f2b1b-b1d7-4269-b181-55800e1558a5
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 272829

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.