build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Охрид - град на УНЕСКО
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Охрид - град на УНЕСКО

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 43>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Охрид - град на УНЕСКО
    Posted: 03-May-2008 at 23:48
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 03-May-2008 at 23:51
Охридско крајбрежје

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.8.
Edited by La Linea - 04-May-2008 at 00:37
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 03-May-2008 at 23:55
Охридска архитектура

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-May-2008 at 23:59
Св. Пантелејмон, Плаошник

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-May-2008 at 00:01
Св. Богородица Перивлепта

1.


2.


3.


4.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 04-May-2008 at 00:04
Св. Јован Канео

1.


2.


3.


4.


5.


6.Edited by La Linea - 04-May-2008 at 00:37
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 04-May-2008 at 00:07
Катедралата Св. Софија

1.


2.


3.


4.


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 04-May-2008 at 00:08
Погоре приметиц една слика под број 1, каде што има спој на трдиционална архитектура со тврдина. Ја уствари прв пат гледам дека воопшто имало ваков спој на градби, а башка и многу јако изгледа. А на истата сесија 13 е многу кич зграда.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 04-May-2008 at 00:12
Самоилова тврдина

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 04-May-2008 at 00:20
Античкиот театар

1.


2.


3.


4.


5.


6.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 04-May-2008 at 00:31
Манастирот Св. Наум

1.


2.


3.


4.


5. Confused


6.


7.


8.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 04-May-2008 at 00:48

Ла Линеја, секоја чест за сликиве. Импресивна збирка.Cheers

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 04-May-2008 at 00:53
Благодарам до сите луѓе што ги качиле своите слики на фликр и ССЦ(pbanks тука ќе си ги препознаеш ти твоите слики). 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-May-2008 at 03:25
Ubavi sliki.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 04-May-2008 at 12:36
mnogu sme jakiApplause
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 04-May-2008 at 15:09
Македонскиот Ерусалим залсужува да биде што почесто сликан ... одлично средени подтеми за Охрид ... За жал веќе неколку години Охрид не е на моите дестинации ... за жал ... 
волан
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 05-May-2008 at 15:47
pa i ne bi trebalo bas mn mn da zalis poso i onaka pola srbija e tamu letno vreme.pocinja da mi se gadi veke ohrid ali poso site neli baraat turisti ok e
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 05-May-2008 at 20:38
Applause
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 07-Aug-2008 at 14:05
волан
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 07-Aug-2008 at 19:36
како и обично, одлични фотки волан Applause
и гледам дека во охрид објектите се добро осветлени, за разлика од Скопје што и веке имаме дискутирано
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 43>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.