build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Вила Аурора - Берово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Вила Аурора - Берово
    Posted: 27-Nov-2007 at 00:32

Здраво на сите!

сакав да прашам дали можда некој знае до каде е проектот за туристички комплекс во берово? Читав у весник пред едно година две, не знам точно, дека изградбата на модерен туристички центар на беровското езеро е во тек.....имаше дури и слика од некои вили кои требаа да се изградат и баш бев позитивно изненаден.....од тогаш па до сеа неам нигде најдено нови информации за центарот па затоа решив да се обратам на професионалците тука....LOL
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9070
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 27-Nov-2007 at 00:43


За почеток добредојде Cheers

Моментално немам време да ги барам низ компјутер сликите од комплексот за кој што говориш така да доколку некој не го стори тоа пред мене ќе постирам слики утре, може да отвориме и посебен thread за таа намена.
 
Добро ти текнува на проектот, во принцип сите рокови се пробиени колку што памтам но сепак изградбата е во поодмината фаза што е битно бидејќи веќе е сигурно дека нема можност проектот да пропадне. Инвеститор е туристичката агенција "Aurora".

Можеш да погледнеш нешто повеќе и на нивниот сајт, http://www.aurora.com.mk, во принцип поголемиот дел материјали што ги имам во врска со овој проект ми се од таму. Барај "Вила Аурора" на сајтот.
Edited by pbanks - 27-Nov-2007 at 00:44
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 27-Nov-2007 at 00:48
Добредојде Кире Cheers


Комплексот за кој што зборуваш се вика Вила Аурора. Изградбата е почната пред повеќе од една година и не знам до каде се стигнати...

Јас лично прв пат слушнав за проектов од pbanks, па можеби он знае нешто повеќе. Основните податоци можеш да ги најдеш на сајтот на туристичката агенција Аурора - http://www.aurora.com.mk/

Во меѓувреме не е на одмет да ги рециклираме овие стари слики Big%20smileBack to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 27-Nov-2007 at 00:50
Џуро, често постовите ни се и премногу слични брат Crazy

LOL
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9070
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 27-Nov-2007 at 01:00
LOL Cheers
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Nov-2007 at 01:21

алал да ви е момци знаев дека нема да ме разочарате.......Smile Побрзи сте и од германска брза помош....LOLLOL Фала и за сликите, скоро сум сигурен дека тоа беа истите кои ги имав тогаш видено....да се надеваме дека скоро ке имаме некој update од Берово.

ах да......dankeschön! Cheers
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 27-Nov-2007 at 01:23
хехе Thumbs%20Up
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 27-Nov-2007 at 01:33
http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=825AD2348542E54D917E1B9DBCF601FE
тука стои дека само хотелот е во сопствеништво на аурора....или јас се лажам можда....?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 27-Nov-2007 at 01:50
Originally posted by kire85

http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=825AD2348542E54D917E1B9DBCF601FE
тука стои дека само хотелот е во сопствеништво на аурора....или јас се лажам можда....?Јас мислам дека под хотел го подразбираат целиот комплекс. Затоа што немаш еден единствен хотел, туку неколку вили и заеднички придружни објекти.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 13-May-2008 at 02:05
Еве го комплексот во Берово... Како се викаше? Вила Аурора?


Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 13-May-2008 at 10:22
Ух, преубаво изгледа пределов....
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 13-May-2008 at 16:29
Може да се ископира или па да се стави линк од дискусија за проектов, малку знам за него. Мислам дека го имате некаде на SSC. 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 13-May-2008 at 16:34


Мислам дека од тука тргнала работата:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=411446&page=8
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 13-May-2008 at 16:36
Pbanks во 2006 вика дека проектот бил во крајна фаза. Зарем после 2 години уште не е завршен? 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12044
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 13-May-2008 at 16:40
Па од сликата не се гледа дали е завршен (иако јас лично не сум слушнал ништо за него, што е малку сомнително доколку би бил завршен...). Но не сваќам зошто се чудиш. Сепак ова е Македонија и имаме еден куп проекти кои се во „завршна фаза“ со години и години...

Roll%20eyes
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9070
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 13-May-2008 at 17:26
Еден колега беше за празнициве во Берово и ми пренесе дека вилата била "завршна фаза" LOL.

@La Linea јас само сум пренел тогаш нешто што сум прочитал по медиумите и/или на сајтот на Аурора. Инаку за овој проект имаме зборувано и на нашиов форум во нишката Вести. Мислам дека проектот заслужува своја нишка која во прва прилика кога некој ќе оди во Берово ќе ја наполниме со верувам преубави фотографии.
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 14-May-2008 at 10:20
Ima nekolku ponovi fotki na www.aurora.com.mk
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9070
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 14-May-2008 at 10:39


Да. За жал во мала резолуција но еве ги ископав

Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-May-2008 at 10:48
Tie se Big%20smile nego vaka odnadvor izlgeda gotovo Dunno 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9070
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 14-May-2008 at 11:02


Да ама погледни ги сликите од 2005/2006 што се постирани погоре и ќе видиш со кое темпо се одвиваат работите.

Ама нема врска битно е дека му се гледа крајот и дека проектот е стварно убав. Thumbs%20Up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.