build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Вила Аурора - Берово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 309
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 25-Apr-2011 at 23:07
Исто слушнав и дека е откупен поголем простор за изградба на резерват со елени, срни и др.
Back to Top
krale View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 28-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 1487
  Quote krale Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 25-Apr-2011 at 23:12
Да, пишува дека ќе има и мала зоолошка градина, детски центар и други работи.
Back to Top
Environmental View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 06-Mar-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Environmental Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 26-Apr-2011 at 15:59
Sliki od 25.04.2011
Conservation is a state of harmony between men and land.

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 26-Apr-2011 at 23:27
Originally posted by fichot

Wow. Супер изгледа комплексов. Малку претерале со фасадниов камен ама не е лошо.
и јас го имам истиот впечаток, претерале со каменот, можеле да го искомбинираат со други материјали, како дрво, малтер, стакло и т.н.
вака од далеку ми личат на дивоградби на кои само цигла им е наредена LOL
како и да е, за наши стандарди одличен комплекс и се надевам дека ќе заживее и функционира како што треба
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 286
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 08-Jun-2011 at 19:43
Го отворија сега пред околу еден месец
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 08-Jun-2011 at 20:55
Комплексот вака од слики изгледа прекрасно но некако недовршено. Но и такво мислам дека е преголема и прескапа инвестиција за Берово и тешко дека некогаш ќе се врати ова инвестиција но тоа се грижи на сопственикот.
Патем ѕирнав во ценовникот и цените се секако преголеми за обични туристи поточно промотивните цени се : 45 за еднокреветна, 58 за двокреветна и 75 за трокреветна соба. Патем срамота е еден ваков комплекс кој цели кон елитни гости да има толку мизерна веб страна:

http://www.aurora.com.mk/index.php
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 08-Jun-2011 at 21:41
hahaha, Aurora.com.mk e strana na turisticka agencija =) greska si 
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4493
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 08-Jun-2011 at 21:54
Па нивен е и објектов и го имаат во понудата Не е грешка човекот.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 08-Jun-2011 at 21:56
Ги има понудите ги има и сликите од објектот, а и сопственикот е ист. Како и да е јас неуспеав да најдам страна конкретно за објектот туку понудите стојат на страната на агенцијата. Како и да е голема мизерија со споредба на онаа што го нуди на пример Хотел Манастир како онлине презентација.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 18-Aug-2011 at 23:24
Актуелни фотографии , превземени од пријател. Прекрасен објект...


Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 19-Aug-2011 at 00:03


Edited by kultuzin - 19-Aug-2011 at 00:04
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 19-Aug-2011 at 01:54
Супер изгледа, одмор во природа ахххх :P
Back to Top
strajk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 19-Mar-2011
Location: Skopyeah
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote strajk Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 23-Aug-2011 at 03:39
sliki od vilava ... http://www.zdravo.com.mk/aurora-resort-i-spa-berovo-svetski-a-nash/Thumbs%20Up
ФК Вардар гордоста на Скопје
Back to Top
WNBARCH View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 15-Apr-2011
Online Status: Offline
Posts: 86
  Quote WNBARCH Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 23-Aug-2011 at 10:53
Сајтот им е auroraresort.mk ама нешто денес не ми уклучува.Отворен е пред два месеца и имаат доста поволни понуди за над 3 дена и попусти и незнам што. Мислам дека евтините понуди се должат на слабата заинтересираност а слабата заинтересираност на слабиот маркетинг.Штета зошто местото на слики супер изгледа ,плус базен ...(освен погледот кон браната)
Back to Top
strajk View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 19-Mar-2011
Location: Skopyeah
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote strajk Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 23-Aug-2011 at 12:30
Originally posted by WNBARCH

Сајтот им е auroraresort.mk ама нешто денес не ми уклучува.Отворен е пред два месеца и имаат доста поволни понуди за над 3 дена и попусти и незнам што. Мислам дека евтините понуди се должат на слабата заинтересираност а слабата заинтересираност на слабиот маркетинг.Штета зошто местото на слики супер изгледа ,плус базен ...(освен погледот кон браната)

Taka i ja mislam deka treba povise marketig , i mapa kako da se stigne do objektot . Prekrasno izgleda na planinsko mesto do branata . Spored mene  najubava vila u Makedonija , iako i vo Ohrid ima dosta dobri .
ФК Вардар гордоста на Скопје
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2114
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 10-Oct-2011 at 16:04
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/311779_287573977938106_100000565197898_1127839_437591106_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/312798_287576801271157_100000565197898_1127862_481073148_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/312798_287576811271156_100000565197898_1127863_1736705698_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/312798_287576777937826_100000565197898_1127858_432741420_n.jpg
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
OCB View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: 54
Online Status: Offline
Posts: 921
  Quote OCB Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 12-Jan-2012 at 23:47
Галерија зима:

http://www.zdravo.com.mk/aurora-resort-spa-berovo-bajkata-prodolzhuva-i-vo-zimo-foto/

Галерија лето:

http://www.zdravo.com.mk/aurora-resort-i-spa-berovo-svetski-a-nash/

Официјална веб страна:

http://www.auroraresort.mk/

Edited by OCB - 13-Jan-2012 at 03:24
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3639
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 12-Jan-2012 at 23:53
рај !!!
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2114
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 13-Jan-2012 at 16:47
ApplauseApplause
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12470
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 12-Nov-2013 at 09:58
Edited by Џоле - 12-Nov-2013 at 10:01
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.