build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Вила Аурора - Берово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 12-Nov-2013 at 09:58
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 12-Nov-2013 at 10:03


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 12-Nov-2013 at 10:04


За сè има вторпат
Back to Top
Watson View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23-Mar-2013
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote Watson Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 12-Nov-2013 at 19:06
невројатна убавина.не сум знаел дека постои вакво нешто кај нас..браво
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 12-Nov-2013 at 21:11
Дали има врска оваа вила со Чифлиганец?
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 26-Jan-2014 at 19:06
Skoro slusnav kafe muabet deka bazenot na Hotelov bil otvoren za site (sto ne se gosti) samo sto ne mi se veruva toa mislam deka e zatvoren za luge od starna Question Dump
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 03-Mar-2014 at 09:16
„АУРОРА“ ДОБИ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР СПА И РЕСОРТ ХОТЕЛ НА БАЛКАНОТ

Штип – Големо признание дојде од Лондон на адреса на македонскиот туристички бренд „Аурора“ чиј хотел „Аурора спа и ресорт“ на Беровското Езеро е прогласен за најдобар хотел во својата категорија на Балканот. На настанот „Ворлд спа енд велнес 2014 авардс“ во грандиозниот „Гилдхол хотел“, наградата ја прими Андреј Сирачевски, директор во „Аурора“.

„На овој настан му претходеше едногодишно селектирање на најдобрите хотели во светот поделени во неколку региони како Азија и Австралија, Блискиот Исток, Африка, Северна и Јужна Америка, Западна Европа и Скандинавија, Источна и Централна Европа. Професионалното жири тајно испраќа гости и анонимни посетители кои ги анализираа местоположбата, материјалите од кои е изграден објектот, квалитетот на услугата, професионалниот однос на персоналот, условите во спа-центарот и слично. Се доделуваа награди во две категории, за спа-хотел и спа-дестинација“, вели Сирачевски.

Годинава во ова престижно рангирање на најдобрите хотели беше вклучен и Балканот. „Аурора“ го доби ова светско признание во конкуренција на туристички велесили какви што се Хрватска, Црна Гора, Србија, Бугарија, Грција...

„За нас оваа награда е само продолжение на веќе освоената награда за најдобар планински спа-ресорт на Балканот за 2012 година, но сега признанието за нашите остварувања од значење за туризмот и хотелиерството во Македонија е подигнато на највисоко можно светско ниво“, посочува Сирачевски.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=2E55B808A793C4419B86CE11814B30AF
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 03-Mar-2014 at 10:36
Честитки за Аурора, со душа го чекам денот кога ќе можам да поминам неколку дена во тој ресорт.
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 03-Mar-2014 at 11:45
Прекрасен е ресортот, заслужена награда, местоположбата е одлична. Македонија изобилува со прекрасни места каде човек можи директно да се сплоти со природата, одлична реализација на прекрасна идеја. И јас не сум го посетил ресортот досега, но би ми било задоволство да го посетам. Сигурно климата е одлична за во летниот период, но јас повеќе би сакал во зимскиот период.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 03-Mar-2014 at 13:33
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 03-Mar-2014 at 17:36
Ако има доброволец да ми уплати и јас со ќеф би ја испробал оваа вила


Браво
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 03-Mar-2014 at 20:29
Бев летото таму на пијачка, и што да се каже навистина ТИП ТОП средено не е ни чудно што цените се „мрснички„ а на паркингот возниот парк луксузен. Во секој случај квалитетот треба да се плати, за оние кои сакат една до две класи поевтино го имат хотелот Манастир кој исто така е прекрасен. Интересно е што овој комплекс е многу посетен од туристи кои најчесто седнуваат на пијачка или јадат таму а пред самиот влези има луѓе што продаваат мед и компири, што мислам дека е добар показател за фреквентноста. Панорамскиот поглед за жал не е идеален затоа што се гледа браната од нејзината задна страна што некако го нарушува идиличниот поглед кон природата. Во близина на овој комплекс се наоѓа едно одмаралиште за деца кое е од времето на социјализмот и моментално пропаѓа, би било супер кога и тоа би се средило зошто навистина е на прекрасно место а околу одмаралиштето има огромни спортски терени. Исто така во близина исто така со поглед на езерото се наоѓаат руини  од ресторан кој според мене има уште подобра позиција од овој комплекс, затоа што се наоѓа поблиску до водата и околу него има повеќе шума и сенки а и браната не се гледа. Како и да е кој не бил во Берово мислам дека нема да зажали да издвои еден викенд за одмор. 
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 04-Mar-2014 at 22:17
Комплексов вреди за сите пари, плус често на интернет се наоѓаат ефтини понуди за неколкудневен престој по поефтини цени.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

23ka.wordpress.com
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 30-May-2014 at 21:11
Овој агол ако не се лажам досега не сме го имале.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 31-May-2014 at 08:06
Еве уште неколку досега необјавени фотографии од комплексов...

фото: Рамчо Кундевски
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 11-Jun-2014 at 05:57Има уште слики еве ја целата галерија/
http://press24.mk/node/95219
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 09-Jul-2015 at 01:17
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.110 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.