build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тинекс маркети

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Тинекс маркети
    Posted: 05-Feb-2008 at 23:11
@lslcrew знаеш ли каде од прилика е Првомајска 66 бидејќи си од тој реон. Тинекс веќе некое време има оглас за прибирање понуди за изградба на супермаркет таму.

EDIT: Каков идиот сум, не било Првомајска 66 (шеесет и шест) туку Првомајска бб (без број) NutsWallbash


EDIT2: за објектот во Капиштец (Tinex Park Centar) има посебна нишка. Еве го линкот:
http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=28


Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 02:39
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2008 at 21:29
Originally posted by pbanks

@lslcrew знаеш ли каде од прилика е Првомајска 66 бидејќи си од тој реон. Тинекс веќе некое време има оглас за прибирање понуди за изградба на супермаркет таму.


lslcrew што не одговори на ова не одговори. А еве ја носам и рендер за проектот . Конечно да видам нешто пристојно од Тинекс Thumbs%20Up. Само многу се како муви без глави со "брендовите", дизајните на маркетите. Се надевам дека решениево подоле е некој урнек по кој ќе идат и ќе се шират понатаму и ќе бидат препознатливи.
Edited by pbanks - 16-Mar-2008 at 21:30
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Mar-2008 at 22:08
Супер! Браво за тинекс, и нашиве да имаат нешто да се рече убаво и препознатливо! 
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 16-Mar-2008 at 23:31
Доста интересен проект! Pbanks дали знаеш кое студио го дизајнира ова? Солидно е
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Mar-2008 at 23:42


Инженеринг импекс СА

Проектанти се Мишо Арсов и Снежана Арсова
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Mar-2008 at 23:49
Не знам не сум слушнал ништо за изградба. Инаку тинекс сега мие до гс, односно на 3 метри од мојата зграда. Последно што слушнав е дека магацинот веќе нема да функционира како регионален негосамо за потребите на локалниот маркет. Овој магацин до скоро правеше огромна гужба кај мене пред зграда и стално ни ги блокираа колите со камиони!
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Mar-2008 at 03:17
Originally posted by pbanks


Конечно да видам нешто пристојно од Тинекс Thumbs%20Up. Само многу се како муви без глави со "брендовите", дизајните на маркетите. Се надевам дека решениево подоле е некој урнек по кој ќе идат и ќе се шират понатаму и ќе бидат препознатливи.
 
Проектов е повеќе од пристоен (барем за наши услови а би рекол и регионални) Yes 
За брендирање се сложувам комплетно, треба нешто препознатливо, се надевам дека ова е прв чекор кон ребрендирањето на тинекс. Ми се свиѓа Thumbs%20Up
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-Mar-2008 at 17:14
Originally posted by vardar

Проектов е повеќе од пристоен (барем за наши услови а би рекол и регионални) Yes 


Ако мислиш во дизајнот, се сложувам, изгледа интересно со зелените линии и стаклата, за разлика од поголемиот број супермаркети што изгледаат како хангари. Ама, премногу е мал за да може воопшто да се споредува (регионално) со хипермаркетите како Делта, Меркатор, Керфор или Лидл. Тие места имаат буквално се во нив.
    Башка доаѓа Туш, па сега ќе има голема конкуренција и ќе треба да направат добра страгетгија. Инаку Тинекс многу ослабна откако дојде Веро.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 17-Mar-2008 at 18:15
Originally posted by La Linea


Ако мислиш во дизајнот, се сложувам, изгледа интересно со зелените линии и стаклата, за разлика од поголемиот број супермаркети што изгледаат како хангари. Ама, премногу е мал за да може воопшто да се споредува (регионално) со хипермаркетите како Делта, Меркатор, Керфор или Лидл. Тие места имаат буквално се во нив.
    Башка доаѓа Туш, па сега ќе има голема конкуренција и ќе треба да направат добра страгетгија. Инаку Тинекс многу ослабна откако дојде Веро.


Според удел на пазарот Тинекс е пред Веро, мислам дека УрбанФрик е поупатен тука. Но според квалитетот на маркетите е доста назад. И тоа секогаш ме иритирало, во последниве две години има некоја позитивна промена а овој проект можеби конечно ќе биде пресврт кон некое посериозно работење и развивање на "бренд" (колку го мразам овој збор).
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 17-Mar-2008 at 22:33

Мислев на надворешниот дизајн

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 18-May-2008 at 22:34
Деновиве приметив нешто се копа пред бензинската Супертрејд на првомајска. Теренот е ископан околу еден метар у длабочина и е израмнет. По се изгледа ќе биде некој прилично голем објект.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 18-May-2008 at 23:10


По се изгледа е тинексот. Друга најава за овде не сме слушнале. Ако е тинексот ќе биде прилично поголем од останатите.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 18-May-2008 at 23:24
Да ако е Тинексот топ Thumbs%20Up. Малку чудна локација додуше бидејќи веќе има разработен тинекс во близина.... но не ни има друга логична локација освен скроз накај драчево.  
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 18-May-2008 at 23:33
Тие што не се од овој дел на градот незнаат, ама овој тинекс многу значи за тие што живат од другата страна на првомајска. Тука во близина од 1км нема супермаркет. Тој тинекс што го збориш (кај мене до зграда) е доста далеку од овој што мислиме (сега за сега е шпекулација) дека се гради. Така да локација не е воопшто чудна него е на ПРАВО МЕСТО!!! Може вака на сателиска изгледа дека глупости зборам, ама доста луќе познавам од оваа околина. Добро е што е до пешачки и што има и семафори (сеуште не се во функција), ама мислам дека тинекс треба да го одврзе ќесето и да пушти еден подземен премин. За негова корист ќе биде!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 18-May-2008 at 23:51
Originally posted by lslcrew

Тие што не се од овој дел на градот незнаат, ама овој тинекс многу значи за тие што живат од другата страна на првомајска. Тука во близина од 1км нема супермаркет. Тој тинекс што го збориш (кај мене до зграда) е доста далеку од овој што мислиме (сега за сега е шпекулација) дека се гради. Така да локација не е воопшто чудна него е на ПРАВО МЕСТО!!! Може вака на сателиска изгледа дека глупости зборам, ама доста луќе познавам од оваа околина. Добро е што е до пешачки и што има и семафори (сеуште не се во функција), ама мислам дека тинекс треба да го одврзе ќесето и да пушти еден подземен премин. За негова корист ќе биде!!!


Јас малку и друкчие му ја сфаќам намената, не само локално. Очигледно е дека овој за разлика од другите Тинекси ќе биде како што треба. Значи ќе има голем паркинг простор. Цел транзит што иде накај Драчево ќе може уз пат да застане и да испазарува тоа што му треба.

Осеќам дека на крај ќе излезе дека локацијава што ја спомнуваш воопшто не е за Тинекс и дека јас и ти џабе филозофираме. LOL
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 18-May-2008 at 23:54
пбанкс, абе неможам да ги најдам оние еди рендери што ги глеавме од тинекс. Ај ако можеш пиши го линкот овдека. Инаку ја мислам дека е тинексот, пошто бензинска вероватно не е , магацин уште помалко (ако бил магацин ќе го напраеле накај драчево), така да освен комерцијален објек, друго не би претпоставувал ништо. Може да е некој самон за коли, или па некој деловен објект (што не мислам дека е). 99 посто е тинексот.  Инаку ај молимте пуштии ми линк од рендерите.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 18-May-2008 at 23:59
Originally posted by lslcrew

пбанкс, абе неможам да ги најдам оние еди рендери што ги глеавме од тинекс. Ај ако можеш пиши го линкот овдека. Инаку ја мислам дека е тинексот, пошто бензинска вероватно не е , магацин уште помалко (ако бил магацин ќе го напраеле накај драчево), така да освен комерцијален објек, друго не би претпоставувал ништо. Може да е некој самон за коли, или па некој деловен објект (што не мислам дека е). 99 посто е тинексот.  Инаку ај молимте пуштии ми линк од рендерите.


aj obavezno sledi denovive da ne obesat tabla na gradilisteto

http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=213&PID=6929#6929
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 19-May-2008 at 00:01
ај ке пазам, деновиве скоро секој ден изгледа ќе проаѓам од тамо па ако има нешто ќе видам.

п.с. Инаку тоа за редакција што те прашав....?! Имам доста идеи за теми, па да не терам офтопик.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 19-May-2008 at 00:03
Абе сликиве од тинексот, пропорциите дужина х ширина се тие како со парцелата што се копа. Барем на око така изгледа. Значи процентот е сега 99,5!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 25-May-2008 at 01:37
Деновиве имав некоја е-маил конверзација со тинекс на која добив потврден индиректен одговор дека на локацијата ќе биде изграден тинексот за кој веќе ги имаме рендерите.


Цитат:
Slushnav deka tinex treba da gradi nov objekt na prvomajska, pa me interesira dali toa ke bide onaa parcela na koja momentalno se pochnuva da se raboti, vednash do benzinskata supertrejd. I ako moze da mi pratite nekoja slika kako bi izgledal objektot.

Vash redoven mushterija

p.s. Prashanjeto e upateno od strana na internet zaednica koja se zanimava so urbanizmot vo makedonija i slikite koi eventualno bi ni gi pratile bi bile objaveni na www.build.com.mkPocituvani,

Eve nekolku sliki sto jas gi imam i koi se odobreni od gospodinot Todorovik.

Pozdrav,

 

 

 

 

Milena Vangelovska

Assistant CEO

 

TINEX MT

Prvomajska bb

1000 Skopje

Macedonia

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx -ovdeka bea linkovi od slikite koi veke gi imame

Edited by lslcrew - 25-May-2008 at 01:38
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.