build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тинекс маркети

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 25-May-2008 at 01:55
еве ги рендерите high-res:
1.-2.-3.-4.-5.Edited by lslcrew - 25-May-2008 at 02:40
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 25-May-2008 at 02:31
Многу порано сме можеле да знаеме дека се работи за тинексот, зашто можете да приметите дека на третата слика (оваа средната), во позадина се гледа бензинската супертрејд (оној плавиот објект), го убациле во рендерот за да не биде тинексот осамен у кадар. Само да ни текнело порано, јас дури сега приметив.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 25-May-2008 at 02:40
Еве за полесна ориентација да видите на што се однесуваат сликите: 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-May-2008 at 10:19
лсл топ истрага . Ептен корисни информации и материјали. Thumbs%20Up Пред некој ден поминував таму и ја видов локацијата, екстра ќе дојде. 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 25-May-2008 at 14:19
Applause   @ lslcrew


Тинексов навистина фино изгледа Thumbs%20UpBack to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 25-May-2008 at 16:35
Да почнеме со мониторинг на изградба

1

2

3

4


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 25-May-2008 at 16:37
облично чиско пбанкс (начука 30-ка...)!!! Сакав да тркнам да сликам, ама си средил работа. Ја ионака ќе направев понеквалитетни слики.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 25-May-2008 at 16:38
Originally posted by lslcrew

облично чиско пбанкс (начука 30-ка...)!!! Сакав да тркнам да сликам, ама си средил работа. Ја ионака ќе направев понеквалитетни слики.


LOL Cheers
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 25-May-2008 at 20:57
Barem ke go zatvori vidikot kon usje i kon pripor kolku tolku,.Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 25-May-2008 at 21:10
Штета што објектов само не е поголем. Дупката не е којзнае колку голема. Се гледа и по бројот на паркинг места дека не е којзнае колкав.

@лсл, бидејќи веќе си почнал кореспонденција прашај ја Милена ако може да ти открие и некои други детали. Колкава ќе биде квадратурата на маркетот, колку паркинг места ќе има итн итн... Било какви детали кои смеат да бидат достапни за јавноста. И прашај ја дали се работи за типизиран супермаркет каков понатаму ќе градат на повеќе локации во земјава (со минимални прилагодувања) или проектот е предвиден само за оваа локација.


Edited by pbanks - 25-May-2008 at 21:11
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 25-May-2008 at 21:21
Едно интервју со директорот на Тинекс од 2007. Споменнува дека купиле плац на Првомајска (за кој денеска отворивме нишка) и дека бркаат да купат уште некој објект во Скопје (кој бил во фаза на карабина) но не открива каде.

http://www.build.com.mk/docs/36_40_intervju.pdf
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 26-May-2008 at 16:00
Originally posted by pbanks


Прилог од Капитал за Трговски центри во Македоија. Не е лош за читање. Ќе ги пастирам тука најбитните информации кои се однесуваат на Тинекс. Инаку еве го целиот прилог во pdf

http://www.build.com.mk/docs/TrgovskiSindziri.pdf

Тинекс


Kapital: Vie ste prviot makedonski trgovski sinxir na maloproda`- ba vo Makedonija. Ka- `ete ni ja momentalnata sostojba na Tineks marketite na pazarot deneska?

Todorovi}: Vo momentot imame 32 marketa koi naskoro }e bidat 33, so pove}e od 800 vraboteni. Na{iot najnov market }e bide golem hipermarket , slobodno mo`am da ka`am najgolemiot market vo dr`avata, koj }e bide lociran na prostorot na biv{ata klanica na Godel. Tineks vo poslednite dve godini malku poaktivno se zafati so investicii vo sopstveni objekti za razlika od prethodnite godini koga 99% od objektite gi iznajmuvavme. Minatata godina go kupivme prostorot na biv- {ata klanica Godel i sega tamu }e go gradime noviot hipermarket. Na ulicata Prvomajska ovaa godina isto taka }e gradime nov golem objekt, na povr{ina od 3390 kvadratni metri, }e bide mnogu poinaku od ona {to dosega sme go pravele. Isto taka, gradime katna gara`a so delovnokomercijalen objekt vo naselbata Kapi{tec, kade do krajot na godinata }e se otvori i Tineks market.  Дали знае некој каде е таа кланица на Годел??? Да испитаме што се случува таму вака звучи интересно


Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 02:17
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 26-May-2008 at 18:13
epa ima edno na Godel kaj sto e salonot na MAK AUTO STAR na bul. vojvodina, na 400 metra od rekata vardar i mostot
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 28-May-2008 at 11:19
Имаме нешто ново од милена:


Za zal toa e se sto imame. Vnatresnosta seuste ne ni e resena. Se planira da bide na eden sprat i da bide pred se supermarket so pogolem asortiman od drugite marketi, kako i pogolem komoditet za kupuvacite so samiot parking i lokacijata. Za toa kolku vraboteni i brojot na kasite seuste niti e diskutirano a uste pomalku e odluceno za da mozam da vi dadam tocni podatoci.

Srdecen pozdrav,

Milena Vangelovska

Assistant CEO

 

TINEX MT

Prvomajska bb

1000 Skopje

Macedoniap.s. Ова е одговор на прашањето дали имаат некои дополнителни материјали кои би можеле да ни ги дадат во врска со супермаркетот.


Edited by lslcrew - 28-May-2008 at 11:20
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 28-May-2008 at 11:23


Ми се допаѓа што е отворена за соработка колку толку. На некои места се доволно арогантни воопшто да не одговараат на маиловите дури и со порака дека немаат што да споделат.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 28-May-2008 at 11:26
пбанкс во мејлот имаше и мобилен телефон, смо нема смисла да го објавувам јавно. Кога ќе биде во понапредна фаза од градба може да исконтактирам па да се качам со фотоапарат на скеле. Инаку за Милена секоја чест, само што и пишав ми одговори и е многу отворена за соработка.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 28-May-2008 at 11:27
Originally posted by lslcrew

пбанкс во мејлот имаше и мобилен телефон, смо нема смисла да го објавувам јавно. Кога ќе биде во понапредна фаза од градба може да исконтактирам па да се качам со фотоапарат на скеле. Инаку за Милена секоја чест, само што и пишав ми одговори и е многу отворена за соработка.


Thumbs%20Up
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 28-May-2008 at 11:56
Браво лсл што си исконтактирал и што се толку отворени (барем за наши стандарди) Applause 
 
 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 28-May-2008 at 13:38
oftopik: гледам на првата слика одкопале некои камени блокови. Многу ме чуди од каде овие.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 29-May-2008 at 18:10


Прошетав денеска после работа по твоја сугестија ПроМКД и изгледа налетав на нешто. Не сум сигурен дека дали ова на сликиве е тоа што го бараме (бидејќи немаше никакви ознаки дали тоа некогаш било Годел и дали ќе биде Тинекс во иднина). Но генералниот впечаток е дека тоа е објектот за кој што збори Тодоровиќ.

Две забелешки. Изгледа дека повторно се работи за некој 10ти визуелен концепт кој нема да има врска со она што го имаме на Првомајска. За жал. И веднаш до објектов е залепена една грдосија со оџак (која веројатно веќе не функционира). Едноставно го крши целиот концепт, ваквите објекти обично се наоѓаат на пространи парцели со многу паркинг простор. Вака како лепенки не им личи. Но да почекаме да видиме, можеби ова што го сликав воопшто и не е новиот Тинекс.

1 Локацијата


2

3

4

5

6 Еве со што се обложува објектот


Edited by pbanks - 29-May-2008 at 18:14
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.