build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тинекс маркети

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 29-May-2008 at 23:17
taa grdosijata so odzakot e fabrikata godel,a ova hangarov ne mi izglea na tinex....
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 30-May-2008 at 08:25
Originally posted by se_manda

taa grdosijata so odzakot e fabrikata godel,a ova hangarov ne mi izglea na tinex....


ај ќе видиме за едно два месеци веројатно ќе биде појасно за што го адаптираат хангарот
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 02-Jun-2008 at 15:32
Тинекс Првомајска

Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 02:53
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 07-Jul-2008 at 09:06
Тазе...


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 07-Jul-2008 at 09:15
Еве апдејт за објектот кој ќе биде веројатно новиот Тинекс (на место на кланица Годел).

1

2


А еве и вест за една беља што направиле таму деновиве додека работеле LOL

Гејзир кај Кланица
Десетметарски млаз вода вчераутро повеќе од половина час прскаше од уличен хидрант кај поранешната Кланица во скопската населба Автокоманда. Млазот вода, за кој скопјани коментираа дека личи на гејзир, удираше врз коли и ги кршеше стаклата и шофершај

Десетметарски млаз вода вчераутро повеќе од половина час прскаше од уличен хидрант кај поранешната Кланица во скопската населба Автокоманда. Млазот вода, за кој скопјани коментираа дека личи на гејзир, удираше врз коли и ги кршеше стаклата и шофершајбните, поради што целиот сообраќај беше блокиран. Од ЈП"Водовод и канализација" велат дека дефектот на хидрантот го предизвикал багер на приватна фирма, ангажиран на приватен објект во близина на Кланицата. Водоводџиите објаснуваат дека багерот случајно го закачил хидрантот и го откорнал вентилот, поради што настанал и дефектот. Половина час по несреќата од "Водовод и канализација" ја исклучиле водата, но штетата била санирана дури попладнето, бидејќи требало полицијата прво да направи увид.
(Е.А.)
http://www.vest.com.mk/default.asp?id=153792&idg=8&idb=2416&rubrika=Makedonija


Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 02:58
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 07-Jul-2008 at 12:33


sto e so mestovo nosi nekoi prokletstvo Ohno

Пожар во супермаркет на “Тинекс“ во близина на Кожара

Пожар избувнал попладнево во од неодамна опремениот објект каде што требаше да започне со работа супермаркет на “Тинекс“. На местото може да се забележи голем чад и пламен, а веќе се пристигнати и противпожарни возила.

“Активно работиме на гасење на пожарот“, изјави кусо Благој Менковски, командант на скопската противпожарна служба.

Причините за пожарот се уште не се познати.http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=34284&kategorija=4


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-Jul-2008 at 12:37фото Макфакс

Македонија

Голем пожар во индустриската зона на Скопје

Скопје, 7.07.2008 13:11


Голем пожар избувна попладнево во индустриската зона на Скопје, каде се лоцирани многу производствени капацитети и магацини.

Црн и густ чад се издига од местото на пожарот. Според очевидци против пожарни екипи пристигнуваат на местото на локацијата на пожарот./крај/с/ил
Copyright © MAKFAX 2001-2008

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 07-Jul-2008 at 21:39
луѓе, па каде има понегативна енергија од кланица, добро е ако остане на ова.
има едно нешто што кај нас се испушта од редот, а тоа е да се Освети објектот и во случај да не е од темел кренат, т.е. ако е само купен.....
...за оние што не се верници од домакините(а сигурно има и такви) истото би требало да го сторат што од обврска што од “солидарност“ кон мнозинството...
 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 07-Jul-2008 at 21:49


У развиените земји сигурно се утепуваат од осветување на објекти, веројатно затоа толку добро им оди Roll%20eyes
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 07-Jul-2008 at 22:37
Originally posted by CloverstackУ развиените земји сигурно се утепуваат од осветување на објекти, веројатно затоа толку добро им оди Roll%20eyesна запад ги осветуваат претежно со осигурителна компанија и се надеваат дури и на екстра профит во случај на штета, а плус немаат интерес од верска рака бидејќи мнозинството се или измешани конфесии или се конзумирачки поклоници за кои единствено е потребно церемонијално шоу и инстант картички... Ohno

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 08-Jul-2008 at 00:42
Да де, ама види чудо, они се просперитетни и без осветување...
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 08-Jul-2008 at 01:24
Originally posted by Cloverstack

Да де, ама види чудо, они се просперитетни и без осветување...


нормално дека ќе просперираат кога си ги продале душите на лукавиот , но не за долго.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 13-Jul-2008 at 15:21
Уште некоја слика од денес од новиот Тинекс на бул. Србија. Фотките се со мобилен па не се баш добри. Како и да е добив позитивен впечаток. Комбинацијата на бои е иста како онаа на новиот објект на првомајска што исто ме радува. Единствено разочарувачки е што само мал дел од хангарот се адаптира за супермаркет, мислев дека ќе го реконструираат цел објект.

@lslcrew бидејќи веќе воспостави каков таков контакт со Тинекс. Можеш ли да пробаш да набавиш некој рендер од овој објект? Немаат што да кријат бидејќи финалниот изглед веќе се надѕира а сепак би било добро да набивме некој рендер тука.

1 Ја средуваат и фасадата на големиот објект до хангарот

2 Од напред

3

4 Од страна

5

6 Делот кој што гореше пред некој ден

7 Еве колкав дел од хангарот се адаптира


Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 13-Jul-2008 at 23:12
ima novi sliki od prvomajska, mesec vreme gledam ne e napraven update na situacijava

Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 02:59
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 13-Jul-2008 at 23:27
хмммм не е месец туку точно една недела

ама за повеќе апдејти сликај и ти по нешто бе друже Big%20smile
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 14-Jul-2008 at 04:55
Мапа на Тинекс маркети и дисконти во Скопје, превземена од нивниот сајт:
Edited by Cloverstack - 14-Jul-2008 at 04:56
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 16-Jul-2008 at 18:25
На првомајска се бетонираат темели. Сабајле пумпата штрчеше над првомајска. За слика или денес или деновиве.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 19-Jul-2008 at 20:02
Тинекс кај Годел е при крај. Го уредуваат и околниот простор градат паркинг. Ќе биде со сите нишани Cheers

1

2

3

4

5

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 19-Jul-2008 at 20:05
Очигледно и проектот на првомајска е ревидиран. Се гради уште еден Супер Тинекс како оној кај Годел и со од прилика ист дизајн. Не дека е лошо но искрено дизајнот од рендерот кој го имавме ми се допаѓаше повеќе.

1

2


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 19-Jul-2008 at 20:12
Ај ваљда ќе завладее капиталистичкиот шмек преку целиот објект, па нема да го грдат новиот тинекс.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.