build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моја болница (поранешна болница Св. Лазар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12790
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Моја болница (поранешна болница Св. Лазар)
    Posted: 04-Apr-2014 at 06:49
Болницата „Свети Лазар“ се ребрендираше во „Моја болница“

За сè има вторпат
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jan-2010 at 18:21
Денес, гинеколошко-акушерска болница „Св.Лазар“


2010-01-22

И пешачкиот мост кон некогашното рекреативно место „Сарај“

Edited by Vladimir P - 22-Jan-2010 at 18:36
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Dec-2009 at 17:58


во право си, наша грешка. Средено Cheers
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-Dec-2009 at 16:12
Зошто не е сменето знакчето,нели проектов е завршен?
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Jun-2009 at 14:37
Пуштањето во употреба на гинеколошко акушерската болница Свети Лазар

Премиерот Никола Груевски денеска свечено ќе ја пушти во употреба на гинеколошко акушерската болница Свети Лазар.

Како што информираа од владиниот кабинет, свеченоста ќе се одржи во 11 часот. Болницата Свети Лазар се наоѓа во населба Ѓорче Петров 2, во областа Јурија.

http://netpress.com.mk/vest.asp?id=56896&kategorija=1миа-фото
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 02-Jun-2009 at 13:27
Без некои големи поместувања од надвор.Но еве некои добри моменти.

1

2


Се прави навистина солидна пристапна улица како за промена. Не дека е ова нешто спектакуларно но во последно време и вакви обични зафати знаат рутински да ги зафркнат. Ова веројатно го работи општината со оглед на тоа дека патот ги поврзува и новите станбени згради кои се градат во непосредна близина.

3

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 22-Apr-2009 at 14:38
Originally posted by Mrs.H

Знам дека сум офтопик ама дали знаете дали примаат персонал, или сеуште е рано? Фала


поздрав. не верувам дека е рано, објектот личи дека е пред отварање, веќе го привршуваат и пристапот до него.

Најубаво со време исконтактирај си еве ти го сајтот од централата во Бугарија

http://www.st.lazar-hospital.com/


Back to Top
Mrs.H View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Mrs.H Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 22-Apr-2009 at 14:36
Знам дека сум офтопик ама дали знаете дали примаат персонал, или сеуште е рано? Фала
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 22-Dec-2008 at 02:12

pbanks абе те мрзи малку малку да се фрлиш на домакинлук, еве ги фотките испеглани, мислам дека ваков бил амбиентот или малку сум претерал со пеглањето Smile

оваa вторава е без High Pass Sharp

Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Dec-2008 at 00:13
 
 
Не гледам скали однадвор  Cool 
 
 
Не се приметува најдобро али во главниот влез како да нема пристап за хендикепирани ( а уште па болница Bash  )
 
 
 
 
 
Иначе одлична тура Џуро  Cheers Thumbs%20Up 
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 21-Dec-2008 at 22:35
Previous Какви мрчала сме еј LOL

Само можам да кажам дека очекував нешто поголемко од ова
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 21-Dec-2008 at 21:40
Баш прееска пројдов од тука! Не ни знаев дека воопшто постои објектов (може го имало назад ама сум го забораил). Ми дојде изненадно па немаше време да го сликнам од сабајле. Инаку многу блшти плаво. Стаклава се никакви. Стаклата само го прават да личи како колектор!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 21-Dec-2008 at 16:56
Овој проект комплетно го изигнориравме... Еве до каде е работава.

Се извинувам за темните слики ама самракот + контра сонце (и тоа малку што го имаше) си го направија своето. Освен пристапот до главната улица во Ѓорче Петров кој воопшто не е решен (но за тоа сигурно не е крив инвеститорот) се друго изгледа на место. Објектот има прилично простран ограден паркинг со контролиран пристап. Залепен е веднаш до насипот на Вардар. Мислам дека изгледа сосема коректно иако стаклата од напред ми се малку пренападни.

1

2
Edited by pbanks - 21-Dec-2008 at 16:57
Back to Top
evolutionary View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 198
  Quote evolutionary Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Jun-2008 at 18:21
Ne znam kolkav pridones licno ima Sv. Lazar kon ginekologijata i akuserstvoto ama od medicniski aspekt e logicki medicinska institucija od toj tip da se gradi na poperiferna oblast. Takva lokacija ostava teoretski moznosti za lesna dostapnost kon objektot dokolku se razvije infrastrukturata.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 31-May-2008 at 11:19
Originally posted by vardar

Originally posted by pbanks

Rollin
 
 
Can you be more specific please  Dunno  Shifty 


Нормално за вториот дел од постот
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 31-May-2008 at 11:10
Vardar, ти си заслужен за 42% од сите постирани смајлиња на форумов LOL 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 31-May-2008 at 11:08
Originally posted by pbanks

Rollin
 
 
Can you be more specific please  Dunno  Shifty 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9093
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 31-May-2008 at 10:45
Rollin
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 31-May-2008 at 10:33
Shifty Shifty Shifty Were you talking about me??????????
 
Originally posted by pbanks

Се работи за скали за итни случаи. Најверојатно...
 
Originally posted by lslcrew

Инаку ова горе мора да се за итни случаи, како инаку......... вардар ај не треси глупости !
 
Originally posted by se_manda

de be luge uste ne svativte zaso stavaat skali od nadvor?!?!? ova posebno za vardar e.no offence
 
 
 
Прво ко прво прашањето не ми беше ШТО се тие скали туку зошто се однадвор? Не реков дека скалите се главен влез или за секојдневна употреба, додуша не нагласив дека се за итни случаи.
 
Свесен сум за важноста и потребата од вакви излези само не знам дека мора да бидат надворешни/отворени ( токму на ова мислев кога реков зошто се однадвор). Ако грешам my bad и слободно проделжете со исмејувањето Big%20smile LOL
 
Иначе на wiki пише
 

An emergency exit in a structure is a special exit for emergencies such as a fire: the combined use of regular and special exits allows for faster evacuation, while it also provides an alternative if the route to the regular exit is blocked by fire, etc.

It is usually a strategically located (e.g. in a stairwell, hallway, or other likely place)

 
 
 
 
Originally posted by cloverstack

@ Вардар

Трај си и чекај некој од фраериве да се избламира за нешто, па да му вратиш со камата LOL
 
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes 
 
pbanks, lslcrew, se_manda im watching you............  Big%20smile
 
 
 
 
Originally posted by pbanks

вардар прво се избламира во Сугестии, забелешки па сега и тука.... Што е следно Poke

Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
 
А сеуште не си го поправил  Ohno Roll%20eyes Bash 
 
 
 
 
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 31-May-2008 at 08:59
Originally posted by Cloverstack

@ Вардар

Трај си и чекај некој од фраериве да се избламира за нешто, па да му вратиш со камата LOL

hahaha basBig%20smileSmile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.