build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Radisson Blu Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 29-Jan-2015 at 22:12
Originally posted by mosaic74;121052594

За сè има вторпат
Back to Top
Staki View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Oct-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 123
  Quote Staki Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 29-Jan-2015 at 22:28
Кога ја видов темава актуелна, за момент се понадевав дека ќе го средат мочуриштево, за момент.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1015
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 29-Jan-2015 at 22:32
Хаха, истото чувство и јас го имав, ама очигледно само слики од хотелското мочуриште
Back to Top
Staki View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Oct-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 123
  Quote Staki Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 29-Jan-2015 at 22:36
А од сликава се гледа дека и не е преземено нешто повеќе за проширување на улицата Јордан Мијалков. Освен што ги исекоа дрвјата пред една година ништо друго не е направено. Мислам дека во планот за годинава беше да почне проширувањето.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 29-Jan-2015 at 22:55
Малку подолу се гради нешто, барем таков впечаток се добива од фотографиите, иако заборавив што беше тоа...

Originally posted by mosaic74;121052625


Edited by Џоле - 29-Jan-2015 at 22:56
За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 01-Feb-2015 at 21:45
Мене ми се причини или дупкава вечерва немаше вода !!?? Пред 2-3 часа поминав со бус од тука и иако темница погледнав накај дупкава , три пати со неверување ја завртев главата но ми изгледаше како да нема вода во мочуриштево. Знаејќи го времево во Скопје во изминативе 24 часа би претпоставил дека дупкава би била полна скоро до врв но напротив таму невидов воопшто вода... Ако некој случајно поминува утре одтаму нека пише или нека сликне. Ако јас сум во можност ќе поминам преку ден за да видам дали сум видел добро.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 29-Nov-2015 at 14:06
Rezidor in talks for Radisson Blu property in Skopje, eyes Tirana, Sarajevo

Oct 7, 2015 by Djordje Daskalovic

Belgian-based Rezidor Hotel Group is in talks with potential partners to open a Radisson Blu property in Skopje having recently announced it will enter the Slovenian market, the company’s vice president for business development said.

“After we open in Ljubljana later this year, most likely our next launch will be in Skopje. We are also looking at Tirana for a Radisson Blu opening, and consider Sarajevo as a city with potential as well,” Romain Avril said in a phone interview with SeeNews.

повеќе на http://wire.seenews.com/news/interview-rezidor-in-talks-for-radisson-blu-property-in-skopje-eyes-tirana-sarajevo-496161#
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7418
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 31-Mar-2016 at 18:00
Ima li nekoe pridvizuvanje vo gradeznite aktivnosti na ova mesto?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 31-Mar-2016 at 18:38
Тука со години нема ништо.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7418
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 31-Mar-2016 at 19:23
Da e samo ova. Vakvi primeri niz skopje ima mnogu. Era City,Hilton. Mislam edno vreme do gradilistevo negde imase diva romska naselba ama neznam dali seuste e tamu.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7412
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 01-Apr-2016 at 02:28
Originally posted by stef4o

Da e samo ova. Vakvi primeri niz skopje ima mnogu. Era City,Hilton. Mislam edno vreme do gradilistevo negde imase diva romska naselba ama neznam dali seuste e tamu.
имаше подоле, до железничката... сега и тој простор е ограден се до урбан парк, ама не сум приметил некој да работи таму
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7418
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 01-Apr-2016 at 05:54
Tuka e ograden tolku golem prostor a nikakva aktivnost. Mnogu grdo izgleda.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.