build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - панорами

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 31>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Oct-2008 at 14:42
Dunno

Тука си се...
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-Oct-2008 at 14:54
Извини, ги гледам сега. Интернетот ми беше спор.
Иначе последната слика ја сакам највеќе
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 19-Oct-2008 at 15:50
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 19-Oct-2008 at 15:52

Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 23-Oct-2008 at 01:50Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 17-Nov-2008 at 16:06

[1] [2]

[3]
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 17-Nov-2008 at 17:06
decki, se ova se super sliki, no moze li nekoi od ovie poubavite nekoj od vas koj ima copyright za slikive (t.e. avtorite) da gi postavat na angliskata strana na wikipedia za Skopje koja e dosta oskudna so kvalitetni fotki od Skopje. Videte i sami kolku samo losi fotki se postaveni, a taa e najgledanata web strana za Skopje
http://en.wikipedia.org/wiki/Skopje
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 17-Nov-2008 at 17:35
vo wikipedia veke ne stavam fotki oti ednas se iznamaciv 3 saata da stavam edna slika a bashka koga ja staviv ,za 2 dena nekoj ja trgnal ,znaci mnogu e glupo sto moze sekoj sto e registriran da menjava toa sto ne mu se dopaga
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 17-Nov-2008 at 17:44
jas go menuvav tekstot za skopje, no nekolku pati pak mi go vrakaa stariot...no jas ispadnav po-uporen, taka da eve vekje se meseci stoi toa shto go dodadov okolu strategiskata lokacija na gradot i nekoi detali za istorijata na Skopje...taka da upornosta na kraj ima rezultat, sepak probajte pak da stavite nekoja interesna fotka
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 17-Nov-2008 at 17:48
wikipedia e samosozdadena istorija, ne mozes ti da gradis i nekoj postojano da te rushi, upornost? sto e toa ???? popametniot popushta ,mozda ti si bil toj sto gi brishel od kaj da znam hahaha
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 17-Nov-2008 at 18:20
@ anDarko

Не сум ги проучил правилата на Википедија околу копирајтот. Но наместо да ги аплоадирам сите мои слики, што треба да направам за да ги направам достапни и за кој што сака да ги користи на Википедија во било која статија?
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 17-Nov-2008 at 18:59
Cloverstack, и јас немам искуство со поставување слики на Википедија. Мислам дека е доволно да ги доставиш сликите по емаил со овластување дригото лице да ги објави во твое име. Има луѓе на форумов кои доста добро баратаат со Википедија, така да нека биде ова покана за доброволци кои би сакале да постават дел од твоите слики да ти се обратат да ги овластиш.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 20-Nov-2008 at 13:10
Еве некои Low-Quality панорами, колку да не биде џабе пентарењето!


Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 20-Nov-2008 at 21:02
Originally posted by anDarko

Cloverstack, и јас немам искуство со поставување слики на Википедија. Мислам дека е доволно да ги доставиш сликите по емаил со овластување дригото лице да ги објави во твое име. Има луѓе на форумов кои доста добро баратаат со Википедија, така да нека биде ова покана за доброволци кои би сакале да постават дел од твоите слики да ти се обратат да ги овластиш.


јас работам на википедија чат-пат ако не качете ги на некој imageshack-тип на сајт па да ги снимам јас и ќе ги качам на викиризницата. инаку треба да си регистриран корисник за да качваш слики на википедија или било кој викимедија проект, плус треба да наведиш авторски права. веројатно не сте навеле па ја избришале админите на англиската. инаку, ова во потписот не ми е џабе напишано, мислам дека треба да се напишат статии на македонската википедија за зградите низ македонија (или на англиската) пошто англиската има статии за секоја куќарка (зграда де) во дубаи њујорк па и белград и сараево. ако ништо друго за мтв зградата и соравиа или нешто да се напише. јас сум малку поискусен со википедија па ако сте за, не е лошо да ја развиеме македонската малку повеќе. еве стигнавме до 20.000 статии, а сега целиме кон 22.222 пред нова година. кој е за, нека кажва

еве го линкот инаку има многу добри работи за сите проекти на викимедија http://commons.wikimedia.org/wiki/Главна_страница
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Dec-2008 at 23:05
пак од панорамио
1.

2.

3.

4.

5.


Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 07-Jan-2009 at 18:05
еве една вери лоу куалити од мене, сликана е со зум и на лошо време да си се оправдам


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 21-Feb-2009 at 02:16
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 21-Feb-2009 at 03:37
Убави слики беТон!. Да не спамирам и во „Споменици“ ако сакаш наведи каде е локацијата на последниот споменик што го постираше, изгледа интересно
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 21-Feb-2009 at 03:48
слободно спамирај бидејќи неможам да се сетам каде беше локацијата и кој беше насловот, знам дека е во СК и дека е нешто постар сигурно десетина години, можеби локацијата да му е пред менс односно паркот спроти матица македонска...
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 21-Feb-2009 at 19:19

  Од овој агол мислам дека до сега го немаме сликано Аеродром. Мое дело е сликата Big%20smile и со мобилен е сликана затоа ќе ве молам без замерки за квалитет Roll%20eyesEdited by 46&2 - 21-Feb-2009 at 19:28
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 31>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.268 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.