build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - панорами

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 31>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје - панорами
    Posted: 13-Jun-2008 at 05:16
1


2


3

Back to Top
Forensic View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 13-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Forensic Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 13-Jun-2008 at 22:49
Wow! Cool!Thumbs%20Up
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Jun-2008 at 12:12
Yes very cool.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 02-Jul-2008 at 22:33
1


2


3

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Jul-2008 at 03:22
Еве еден серијал што го направив од Зајчев Рид, неоткриено место за супер панорами. За жал добар дел од градот беше завиткан во смог, па се надевам дека ќе има шанса и за подобри фотки на чисто време со подобар апарат.

Cheers


1
Накај исток


2
Центарот зумиран


3
Накај К1 и К2


4
Накај К3


5
Накај К4 и Влае


6
Накај Злокуќани  и Даме Груев


7
РХМЗ, стадионот, МТВ и еден хеликоптер во далечина... Smile


8
Накај Железара и Топанско Поле


9
Дел од индустриската зона покрај М-3


10
Во меѓувреме хеликоптерот стигна над Карпош Big%20smileEdited by Cloverstack - 16-Jul-2008 at 03:26
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Jul-2008 at 14:49
Не е хеликоптер, НЛО е!!!Roll%20eyes
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Aug-2008 at 16:09


Applause
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 01-Sep-2008 at 22:56
Slikava e od panoramio Cheers

Edited by 46&2 - 17-Sep-2008 at 16:28
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Sep-2008 at 15:49
i

Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:21
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 16-Sep-2008 at 21:31
theone сликиви си се добри. Друг пут поиште да направиш, а пошто гледам имаш highres опрема јас ќе ти нарачам една фотка. Значи како што е првата сликата, само малку подесно. Да понува со зградите на џон кенеди или па со стадионот, а да завршува тамо негде со влада или мостот гоце делчев. Аспектот е многу добар да видам каде евентуално би проаѓал бул. климент охридски. Вака најдобро можат да го видам рељефот.
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 16-Sep-2008 at 22:02
i


Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:21
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 16-Sep-2008 at 22:12
спектакуларни фотки  Applause
интересно е како ако од Центар сликнеш еден скајлајн, се гледаат зградите од цел град, на првата фотка се гледаат кулите во Аеродром
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 16-Sep-2008 at 22:19
theone колку мегапиксели, и колкав зум користиш за сликиве?!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 17-Sep-2008 at 01:00
Originally posted by theone

Previous

Има уште , само немам време да ги обработам. Штом сум во можност ќе пастирам . Smile


Навистина одлични фотки! Cheers


Се надевам дека оргиналите се во поголема резолуција, па ако е тоа случај те молам upload-ирај ги и нив (на imageshack нема ограничување на резолуција) и стави тука линк или thumbnail Thumbs%20Up


Edited by Cloverstack - 17-Sep-2008 at 01:01
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 17-Sep-2008 at 13:44
i

Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:23
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 17-Sep-2008 at 15:21
Theone@ fala za fokite, ke ni bidat epten od korist
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 17-Sep-2008 at 21:22
Феноменални панорами Applause. Овие во висока резолуција стварно може да ни бидат корисни да одбележуваме некои објекти.

фала theone Cheers
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 21-Sep-2008 at 23:08
малку сметаат дрвјата, но сепак панорамава е добра, од некој maykal е


Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Sep-2008 at 16:59
1


2


3


4

Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 02-Oct-2008 at 14:38
Originally posted by Cloverstack

1


2


3


4


Што е со сликите? Јас не ги гледам...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 31>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.313 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.