build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проширувања на балкони

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 779
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Nov-2017 at 02:50
Originally posted by Zelenikovo


Originally posted by Stefan Buzar

Моментално работам на истражување на тема "Влијание на надворешните проширувања на станбените згради врз урбаниот простор во земјите во транзиција". Резултатите на истражувањето ќе бидат издадени во форма на научна статија која ќе биде предложена за публикација во стручното списание "Urban Studies"
...
Стефан Бужаровски – Бужар (Универзитет во Бирмингем)


дали има некој абер од студијаава?


Од кога ти е информацијата? Ако е од скоро ќе треба да се почека, бидејќи во текстот кој го цитираш се вели дека ќе биде предложена за публицирање. Тоа значи дека прво треба уредничкиот тим на тоа списание да одлучи дали ќе ја публикуваат или не. Ако е не тогаш веројатно ќе се почека уште повеќе пошто ќе треба да се предложи публицирање на статијата во друго списание.
Back to Top
stefanbuzar View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote stefanbuzar Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-Nov-2017 at 17:32
Објавена е одамна, заборавив да одговорам на форумов
http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0042098010385158?journalCode=usja

Таму е со плаќање, имате бесплатна верзија тука
https://www.escholar.manchester.ac.uk/api/datastream?publicationPid=uk-ac-man-scw:185402&datastreamId=POST-PEER-REVIEW-NON-PUBLISHERS.PDF

Поздрави
Стефан
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 595
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 02-Nov-2017 at 21:41

да не имаш уште некоја Стефан ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.