build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбани животни

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3516
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 25-Aug-2016 at 18:48

ех што се вика Љубов на цел град да му се стемни камо и ние да можевме со задоволство да изгориме вака, зар може да посакаат вљубените повеќе од ова

до душа битолчани летово секој втор ден изгледа имаа романтична рестрикција, но да не ја шириме натака

25.07.2016 - Верверици го оставија половина Скопје во мрак

Повеќе од еден час поголем дел од главниот град вчеравечер беше без електрична енергија. Струја немаше во Аеродром, каде во мрак е целиот булевар „Кузман Јосифовски – Питу“. На свеќи беше и поголемиот дел од Црниче.

Настрада и уличното осветлување во Центар, каде во мрак беа улиците „11 Октомври“ и „Димитрија Чуповски“, а струја немаше ни во ГТЦ.

Дефектот наводно доаѓа поради две верверички заглавени во трафостаницата.

Ова не е првпат животинчиња да го остават градот без струја. Во два наврати, за ваквиот куршлус виновни беа две куни.http://www.skopjeinfo.mk/ververici-go-ostavija-polovina-skopje-vo-mrak


Edited by beTon - 25-Aug-2016 at 18:51
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 595
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 12-Nov-2017 at 12:07

зошто не ги стандардизираат запрегите некако пософистицирано за во градско подрачје, ако не со кочници, со трепкачи или ротациони светла пр. во зелена боја ... но што за паркирани коли ко пречка, можеби ќе им и наредат сензори да стават чим сакаат/мораат да јаваат в град ...

еве фајрон рандеву, изгледа потковицата и останала во гепек за Среќа ... белки ногата на коњот не му ошла во аут после ова ...

09.06.2017 - http://kurir.mk/makedonija/vesti/nesekojdnevna-soobrakajka-vo-skopje-kon-so-zaprezhna-kola-udri-vo-parkiran-avtomobil-na-benzinska-foto/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.