build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми > Наука и технологија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Организација и управување во градежништвото

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
NenadMK92 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-May-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NenadMK92 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Организација и управување во градежништвото
    Posted: 25-May-2013 at 20:30
Во Штип на УГД го има овој смер, дали според вас е добро да се студира на овој модул? Како што читав во Македонија во иднина ќе бидат потребни луќе од проектниот менаџмент а овие студии се единствени вакви во земјава мислам.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 27-May-2013 at 22:59
Може ли на нет да се најде програмата за овие студии?
Back to Top
NenadMK92 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-May-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NenadMK92 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-May-2013 at 15:59
http://www.ugd.edu.mk/pdf/sprogrami/prv%20ciklus%202010_2011/fptn_studiska_programa_2010_11.pdf   на 22 страна е програмата. Ја има генерацијата 10/11 i 11/12 сега за 12/13 го укинаа тој смер, во 13/14 не знам дали ќе го има. Добро ли е да се студира на таа програма или не?

Edited by NenadMK92 - 29-May-2013 at 16:21
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Sep-2014 at 20:54

има ли некој искуство со сличен софтвер http://www.tekla.com/solutions/general-contractors
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.