build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Видеа од градовите во светот
    Posted: 04-Jun-2013 at 20:56
Овде може да објавуваме квалитетни видеа од градовите во светот (и регионот, се разбира). Ќе започнам со едно неверојатно видео од полскиот главен град Варшава.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Jun-2013 at 20:59
Белград

За сè има вторпат
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 04-Jun-2013 at 21:00
има некои по форумот... во различни нишки... би било добро модераторите/администраторите, малку да се потрудат да ги пронајдат и да ги префрлат тука

Фала
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 04-Jun-2013 at 21:18
Софија

За сè има вторпат
Back to Top
zdravozivo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-May-2012
Location: Kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote zdravozivo Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 06-Jun-2013 at 20:43
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-Jun-2013 at 14:54
Дечки, може ли некој да ми каже како да постирам видео од Vimeo. Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.

Однапред ви благодарам.
За сè има вторпат
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 08-Jun-2013 at 18:27
Пари..

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12124
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 09-Jun-2013 at 12:05
Originally posted by Џоле

Дечки, може ли некој да ми каже како да постирам видео од Vimeo. Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.

Однапред ви благодарам.

Не сум сосема сигурен, но мислам дека од вимео не може да се ембедува.

Постирај го линкот, ќе заврши работа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 09-Jun-2013 at 18:38
Мелбурн во минијатура (одлично видео)

http://vimeo.com/64783605
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Jun-2013 at 19:20
Минхен

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 11-Jun-2013 at 18:33
Сао ПаолоТокиоЛос Анџелес ноќеЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 21-Jun-2013 at 15:05
Рио де ЖанеироСиднејЛондонЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 27-Jun-2013 at 21:01
Пула

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 18-Jul-2013 at 18:03
Виена (ова видео не е толку за градот колку за еден облакодер што се гради: DC Tower)Edited by Џоле - 18-Jul-2013 at 18:04
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 20-Jul-2013 at 17:52
Хонг Конг

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 11-Sep-2013 at 11:02
повторно Виена

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 19-Sep-2013 at 19:04
речиси едночасовна прошетка низ Париз

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 23-Sep-2013 at 17:51
ноќно слетување во Лос Анџелес

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Sep-2013 at 19:08
Париз, La DefenseEdited by Џоле - 30-Sep-2013 at 19:08
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-Oct-2013 at 15:01
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.