build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Видеа од градовите во светот
    Posted: 13-Jan-2019 at 17:53
Новосибирск, третиот град по големина во Русија, веднаш зад Москва и Санкт Петербург

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Jul-2017 at 21:52
Хелсинки, Финска

За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 05-Jun-2017 at 13:08
Не е баш панорамски видео запис, но сепак добро го доловува сообраќајот во Тајпеј, главниот град на Тајван.
 Edited by Dexter26 - 05-Jun-2017 at 14:27
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Feb-2016 at 00:04
Мора да се види!! Тирана Албанија, при крај одлично направеноEdited by Џоле - 10-Feb-2016 at 08:08
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 17-Jan-2016 at 16:42
Драч, Албанија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Dec-2015 at 11:11
Киев, Украина

За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 22-Nov-2015 at 11:34
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 22-Nov-2015 at 11:33


Edited by jyvation - 22-Nov-2015 at 11:33
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 31-Oct-2015 at 13:11
Лервик, Шкотска

Широки, неископани и обележани улици со тротоари од двете страни и со обележани автобуски постојки со бараки, многу сообраќајни знаци и патокази и пешачка зона(базар). Сето ова во гратче со 7500 жители. Да гледаш и да плачеш кога ќе споредиш со нашите градчиња.開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 30-Oct-2015 at 10:32
Твер, РусијаEdited by Џоле - 30-Oct-2015 at 10:32
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Oct-2015 at 08:35
Москва

Кутузовски булеварТриумф палас - своевремено највисоката зграда во Европа со своите 264,5 метри (изградена е во периодот 2001-2006 година, во неосталинистички стил и се надоврзува на т.н. седум сестри - познатите седум московски сталинистички облакодери)Ходинска кула (веројатно ТВ кула)Кудрински плоштад

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 13-Oct-2015 at 15:57
Хасково, Бугарија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 13-Sep-2015 at 19:39
Харков, УкраинаEdited by Џоле - 13-Sep-2015 at 19:39
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 11-Aug-2015 at 10:38
Originally posted by long123

Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.
Нема кодови за Vimeo, постирај го само линкот.
Back to Top
long123 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Aug-2015
Location: hefei
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote long123 Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 11-Aug-2015 at 09:50
Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Aug-2015 at 11:34
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Aug-2015 at 11:33
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 02-Jul-2015 at 18:55
Зеница, Босна и Херцеговина

За сè има вторпат
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 09-Jun-2015 at 21:47
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Jun-2015 at 11:42


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.