build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 27-Oct-2013 at 14:49
Приштина

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Nov-2013 at 04:15
Софија ноќе, time-lapse видео

http://vimeo.com/79112299#
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 23-Nov-2013 at 11:58
Будимпешта

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 26-Nov-2013 at 15:48
Варшава

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 24-Dec-2013 at 08:54
Тирана

За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Dec-2013 at 12:30
Дозволено е постирање на видеа само од птичја перспектива или можи и други? Имам налетнано на неколку добри видеа, но за жал не се од птичја перспектива.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 24-Dec-2013 at 13:42
Не мора да се од птичја перспектива. Само да се добри.
За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 24-Dec-2013 at 13:50
Мислам дека се и повеќе од добри Big%20smile секако вие ќе оцените.

Edited by Еден Дечко - 05-Mar-2014 at 01:34
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 24-Dec-2013 at 13:53
Лондон
http://vimeo.com/66516165


Edited by Еден Дечко - 24-Dec-2013 at 13:58
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 24-Dec-2013 at 13:57
Москва, како и секогаш мојот апсолутен фаворит... се препорачува да се гледа на full screen HD резолуција за подобро доживување Big%20smile


Edited by Еден Дечко - 24-Dec-2013 at 14:12
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 24-Dec-2013 at 14:00
Њујорк

Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 24-Dec-2013 at 14:05
Санкт Петербург
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 24-Dec-2013 at 14:07
ВаршаваEdited by Еден Дечко - 24-Dec-2013 at 14:11
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 24-Dec-2013 at 16:22
Видеата со Москва и Санкт Петербург се бонбони! Пред десетина години имав прилика да престојувам еден месец во Москва, но за жал поради финансиски причини не успеав да отпатувам и до Петербург, за што се каам и ден-денес. А Петербург во многу нешта е поубав и од Москва.

Менхетен си е приказна сама за себе, нема што да се додава, додека Варшава полека прераснува во вистинска метропола, за што ми е посебно мило, особено ако се земе предвид дека во Втората светска војна беше речиси целата срамнета со земја.
За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 24-Dec-2013 at 17:44
Потполно се согласувам со мислењето за сите четири градови. Питер изобилува со art nouveau па на тој начин е многу близок со некои европски метрополи, но од друга страна си го има она руското во себе за многумина е поубав и од самата Москва.
Сеуште не сум ги посетил ни едниот ни другиот, но сеуште ми е рано да размислувам да ги посетам, но на must see листата се.


Edited by Еден Дечко - 24-Dec-2013 at 22:59
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 29-Dec-2013 at 16:22
Букурешт

За сè има вторпат
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 29-Dec-2013 at 18:45
Originally posted by Џоле

Букурешт


Премногу празен простор има во Букурешт. . . Треба Коце да им го пуштиме, за неколку години се' ќе попуни

Edited by Џоле - 30-Dec-2013 at 00:59
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 30-Dec-2013 at 22:07
Неверојатно time-lapse видео од Чикаго

http://vimeo.com/76293321#at=0
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 04-Jan-2014 at 18:23
Стокхолм

За сè има вторпат
Back to Top
a04t View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Jan-2014
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote a04t Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 07-Jan-2014 at 05:23
Ljubljana, Slovenska cesta 2020
http://vimeo.com/52937168
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.