build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 23-Jan-2014 at 13:28
Берлин од воз

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 05-Feb-2014 at 10:50
Минхен

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Feb-2014 at 03:01
Лос Анџелес (видео што трае еден и пол час, но - од друга страна - што го прикажува целиот град од воздух, неверојатна прошетка низ ЛА)

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Feb-2014 at 03:09
Виена time-lapse видео од јавниот превоз

http://vimeo.com/66919879
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Feb-2014 at 03:12
Виена, воздушна снимка

http://vimeo.com/65381654
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 15-Feb-2014 at 19:59
Мадрид од воздух

http://vimeo.com/80162468
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 19-Feb-2014 at 13:37
Петроварадинска тврдина, Нови Сад

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 19-Feb-2014 at 13:46
Чапљина, Босна и Херцеговина

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 19-Feb-2014 at 21:27
Куала Лумпур

http://vimeo.com/50922066
За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 20-Feb-2014 at 01:39
Џоле, навистина прекрасни видеа си насобрал во нишкава. Еве од мене фантастичниот Пудонг, но и сите контрасти на Шангај, целата негова харизма во нешто повеќе од 2 минути. Станива збор за time-lapse видео конструирано од истиот фотограф што го правел и видеото за Куала Лумпур.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 20-Feb-2014 at 14:48
Супер е и ова од Шангај. патем, типот има и видеа и за други градови, не е лошо со тек на време и нив да ги ставиме тука.

А сега, нешто од Европа - Бенидорм, Шпанија.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 24-Feb-2014 at 20:24
Њујорк

За сè има вторпат
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 27-Feb-2014 at 01:43
Сан Франциско
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 27-Feb-2014 at 19:44
Прекрасно видео!

Неапол, Италија

За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2390
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 01-Mar-2014 at 16:41
Џејмстаун, Св. Елена од моторцикл:
Edited by Џоле - 01-Mar-2014 at 18:47
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 03-Mar-2014 at 01:33
Интересни снимки. Резолуцијата на видеото од Неапол е повеќе од одлична.
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 05-Mar-2014 at 01:55
Лисабон
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 05-Mar-2014 at 01:56
Барселона
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 11-Mar-2014 at 18:26
Порто

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 11-Mar-2014 at 18:35
Патем, видеата со Лисабон и Барселона се просто - неверојатни!
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.