build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2391
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 30-Dec-2014 at 23:03
Возење низ НауруEdited by phenomenon - 30-Dec-2014 at 23:13
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 15-Feb-2015 at 21:40
Мостар, Босна и ХерцеговинаЗа сè има вторпат
Back to Top
Prelibiton View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 15-Nov-2014
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Prelibiton Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 20-Feb-2015 at 12:03

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 20-Feb-2015 at 20:50

Glov00

6 months ago

Life was more social than today.

Reply · 64    
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 26-Feb-2015 at 22:14

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 28-Feb-2015 at 02:55
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 28-Feb-2015 at 02:57
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 28-Feb-2015 at 03:00
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 18-May-2015 at 19:41
Лет со хеликоптер над Истанбул. Она што е интересно на видеово е дека добар дел од летот се одвива над периферните делови на градот, така што можат да се видат бројни примери за начинот на кој се шири овој велеград, а богами и степенот на урбанизација, како и многу други работи.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 27-May-2015 at 12:57
Астана, Казакстан

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 27-May-2015 at 16:36
Originally posted by Џоле

Лет со хеликоптер над Истанбул. Она што е интересно на видеово е дека добар дел од летот се одвива над периферните делови на градот, така што можат да се видат бројни примери за начинот на кој се шири овој велеград, а богами и степенот на урбанизација, како и многу други работи.
Градежна експанзија левел 1000. Супер видеово.
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 09-Jun-2015 at 11:42


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 09-Jun-2015 at 21:47
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 02-Jul-2015 at 18:55
Зеница, Босна и Херцеговина

За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 10-Aug-2015 at 11:33
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 10-Aug-2015 at 11:34
Back to Top
long123 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Aug-2015
Location: hefei
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote long123 Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 11-Aug-2015 at 09:50
Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 11-Aug-2015 at 10:38
Originally posted by long123

Сакам да постирам едно за Мелбурн, и го има само на Vimeo. Се обидов како со видеата на YouTube, ама ништо не излезе.
Нема кодови за Vimeo, постирај го само линкот.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 13-Sep-2015 at 19:39
Харков, УкраинаEdited by Џоле - 13-Sep-2015 at 19:39
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 13-Oct-2015 at 15:57
Хасково, Бугарија

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.