build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеа од градовите во светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 27-Oct-2015 at 08:35
Москва

Кутузовски булеварТриумф палас - своевремено највисоката зграда во Европа со своите 264,5 метри (изградена е во периодот 2001-2006 година, во неосталинистички стил и се надоврзува на т.н. седум сестри - познатите седум московски сталинистички облакодери)Ходинска кула (веројатно ТВ кула)Кудрински плоштад

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 30-Oct-2015 at 10:32
Твер, РусијаEdited by Џоле - 30-Oct-2015 at 10:32
За сè има вторпат
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2391
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 31-Oct-2015 at 13:11
Лервик, Шкотска

Широки, неископани и обележани улици со тротоари од двете страни и со обележани автобуски постојки со бараки, многу сообраќајни знаци и патокази и пешачка зона(базар). Сето ова во гратче со 7500 жители. Да гледаш и да плачеш кога ќе споредиш со нашите градчиња.開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 22-Nov-2015 at 11:33


Edited by jyvation - 22-Nov-2015 at 11:33
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 22-Nov-2015 at 11:34
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 27-Dec-2015 at 11:11
Киев, Украина

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 17-Jan-2016 at 16:42
Драч, Албанија

За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3869
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 10-Feb-2016 at 00:04
Мора да се види!! Тирана Албанија, при крај одлично направеноEdited by Џоле - 10-Feb-2016 at 08:08
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 05-Jun-2017 at 13:08
Не е баш панорамски видео запис, но сепак добро го доловува сообраќајот во Тајпеј, главниот град на Тајван.
 Edited by Dexter26 - 05-Jun-2017 at 14:27
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 18-Jul-2017 at 21:52
Хелсинки, Финска

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 13-Jan-2019 at 17:53
Новосибирск, третиот град по големина во Русија, веднаш зад Москва и Санкт Петербург

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.