build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Печатница „Гоце Делчев“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3346
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 21-Mar-2018 at 13:52
ALBEKAT GRUP is a construcon company, a leader in all areas of the construcon industry.
It was founded in 2003 as a small specialized company in Karditsa (Greece), but has rapidly grown and expanded the scope and volume of its acvity. To date, the company has employed more than 160 employees, of which over 20 highly qualified engineers and experts.

It has its own facilies, equipment, machinery and everything necessary for the implementaon of any project ALBEKAT GRUP has earned a serious reputaon and recognion in many areas, such as the construcon of industrial, public and residenal buildings, complexes, bridges, tunnels and more.

Priories of the company are the quality of implementaon, safety of employees, training and qualificaon of the staff and correctness in the relaons with costumers and partners. With its experience in Greece for over 14 years our company has realized a number of projects, some of them underground and some overground construcons.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3772
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 21-Mar-2018 at 14:17
Originally posted by kultuzin

Originally posted by Dzeksi

Primetiv na videava na Albekat nema ispis na MKD samo AL i ENG braos za braka albanci


Слабо ви оди да се привикнете на тоа кој е НОВИОТ газда во Македонија. Македонскиот јазик не е обрврзувачки додека за албанскиот ќе се формира институт кој ќе казнува ако не се употребува како што треба и тоа на цела територија на Р.М. Незнам што не е јасно тука. Ние ја „продадовме кучата„ а уште сакаме да сме газди.


Апапа тешко за вакви луѓе и тешко за другите што треба да живрат со вакви луѓе. Законот предвидува истото што се предвидува во македонскиот и тоа во ,,државни институции,, а овде зборуваме за приватна газда. Незнаење или пропаганда како и да е, трагично за умот.
Не знам колку си информиран, лично можам да ти кажам дека документите од 1976 беа за албанците во македонија само албански а за македонците само македонски. Наеднаш Република Македонија и само македонски наместо двете јазици а пак уште се бунеш. Чисто се коригираат ,,грешките,, на насилните предходници, што не е реално и со манипулации направено, не држи вода. Подобро сега и наредните години мир наместо терање со сила со последници. Нема тука ништо лошо, напротив, ќе си ги видете позитивниот еффект но тоа не може да се виде се додека се зема во предвив дека македонија има само 1 јазик и националност а во главите постои сеуште голем националисам или во последно време ,,алергија,,.

Edited by my Macedonia - 21-Mar-2018 at 14:19
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1574
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 21-Mar-2018 at 17:30
Интересно е тоа што без оглед на се факт е дека оние кои се осеќаат како втор ешалон на граѓани ќе го имаат истото чуство и во иднина. Не е до закони и права, тоа чуство на друг начин се буди. Некој го има некој не
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 114
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 21-Mar-2018 at 18:13
А да отидете на страницата и да видите дека има и на Македонски јазик? Хмм? Пред да земете да пишувате глупости? Статиите или како код да ги наречеме се на Англиски исто и за Македонската опција и за Албанската... Е сега напишале една реченица на Албански на видеото кое се се прикажува две секунди и навали народе... Фирмата е интернационална и како што изгледа работи во овие три држави, а да и приватна е...
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.