build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Настел - Мал Ринг (Печатница „Гоце Делчев“)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Настел - Мал Ринг (Печатница „Гоце Делчев“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1878
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 03-Dec-2018 at 11:13
ne mi e jasno kako e mozno najjakite investitori kaj nas da se volku teshki seljaci, kako??? Na taa para eden da imase normalen da saka da napravi nesto moderno i sovremeno i da nabavi saglam arhitekti
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1655
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 03-Dec-2018 at 18:29
Па нема полошо од кога прости луѓе со куси гледишта и ниски страсти ќе добијат големи суми на пари. Ретко кај нас некој кој се збогатил за продолжи со збогатување на своето знаење, да чита и гледа каде се движи светот...обично штом се збогатил значи дека тука престанува се и се останува на тоа ниво засекогаш, нели его...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.