build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Настел - Мал Ринг (Печатница „Гоце Делчев“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1882
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 03-Dec-2018 at 11:13
ne mi e jasno kako e mozno najjakite investitori kaj nas da se volku teshki seljaci, kako??? Na taa para eden da imase normalen da saka da napravi nesto moderno i sovremeno i da nabavi saglam arhitekti
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1690
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 03-Dec-2018 at 18:29
Па нема полошо од кога прости луѓе со куси гледишта и ниски страсти ќе добијат големи суми на пари. Ретко кај нас некој кој се збогатил за продолжи со збогатување на своето знаење, да чита и гледа каде се движи светот...обично штом се збогатил значи дека тука престанува се и се останува на тоа ниво засекогаш, нели его...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 21-Jan-2019 at 13:23
Еве две денешни.Ќе видиме како ќе испадне засега фасадата ми делува слична со онаа од Градска Куќа до новата зграда на Водовод.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11849
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 22-Jan-2019 at 17:35
Гледам, Скопје 2014 си тера со полна пареа.
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 488
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 23-Jan-2019 at 00:03
Нема потреба од алергија на се што е со „античка“ фасада. Проектот и материјалите се најбитни. Има пар позитивни примери и од СК2014. Но песимист сум бидејќи се работи за Настел.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.