build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Nastel business center (Печатница „Гоце Делчев“)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Nastel business center (Печатница „Гоце Делчев“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 891011>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 20-Apr-2019 at 21:12
Nemora nisto da znacat oznakite niv gi ima i na kompleksot vo Taftalidze i na drugi zgradi. Verojatno najgolem del ke bidat kancelarii za izdavanje samo kombinacijava so stalkovo i fasadava voopsto ne odgovara,ke vidime kolku dolgo ke stoi natpisot for rent kakov sto e slucajot so palata Citkusevi otsprotiva.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 01-Jun-2019 at 16:54
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 03-Jul-2019 at 12:22
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 23-Sep-2019 at 12:31
ДенешниBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 31-Oct-2019 at 19:05
Без исклучок, срање на годината

Edited by Џоле - 31-Oct-2019 at 19:06
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 28-Nov-2019 at 18:02
Мислам дека зградава набрзо ќе биде пуштена во употреба...Стаклена ограда на балконитеЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 28-Nov-2019 at 19:26
Da,ocigledno naskoro ke zavrsat bidejki veke na nekoi sajtovi ima ponuda na deloven prostor koja se odnesuva tokmu za ovoj objekt.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2180
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 30-Nov-2019 at 22:00
Колку што знам во Македонија не се доделува Златна малина во полето на архитектурата и урбанизмот, па можеме ние на форумов секоја година симболично да прогласуваме „'Рѓосан багер“ за најлош и „Златна рака“ за најдобар проект завршен годината?

Од 15 до 20 декември секој член, во наменска нишка, би можел да номинира до 5 објекти во секоја категорија. Потоа секој ден да се гласа за елиминирање на еден номинант, сè додека не останат вкупно три, од кои ќе се избере победник, второ и трето место.

Верувам дека веќе може да се претпостави кои компании во која категорија често би фигурирале.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 01-Dec-2019 at 01:07
Originally posted by Staro Skopje

Колку што знам во Македонија не се доделува Златна малина во полето на архитектурата и урбанизмот, па можеме ние на форумов секоја година симболично да прогласуваме „'Рѓосан багер“ за најлош и „Златна рака“ за најдобар проект завршен годината?

Од 15 до 20 декември секој член, во наменска нишка, би можел да номинира до 5 објекти во секоја категорија. Потоа секој ден да се гласа за елиминирање на еден номинант, сè додека не останат вкупно три, од кои ќе се избере победник, второ и трето место.

Верувам дека веќе може да се претпостави кои компании во која категорија често би фигурирале.

Супер идеја.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 23-Jan-2020 at 13:10
Работат во внатрешноста...https://www.facebook.com/SmartStudioMa
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 25-Jan-2020 at 21:54
ovaa e stvarno mnogu grd objekt, vo kategorijata so novata zgrada premium na mercedes see
to najgorniot sprat im e potkrovje,odobreno od krim urbanistite vo opstinata

Edited by Portal - 25-Jan-2020 at 21:57
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 25-Jan-2020 at 21:59
Nekade na fb go pročitav nazivot nastel business center pa toa možebi bi bilo soodvetno ime za niškava no kako i da e veke se izdavaat\prodavaat delovni prostorii vo objektov koj po se izgleda za nekolku meseci ke bide staven vo funckija no ke vidime kako ke im odi so izdavanjeto na delovniot prostor.
Back to Top
Glava View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08-Sep-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 70
  Quote Glava Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 28-Jan-2020 at 23:38
Се зборува дека некоја од големиве банки била заинтересирана за купување на целата зграда и префрлање на своето седиште таму. Ако е така тој дел од центарот на Скопје ќе стане вистински финансиски центар а сообраќајниот хаос на Максим Горки уште повеќе ќе се зголеми
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 966
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 30-Jan-2020 at 18:07
Сигурно не е голема банка, бидејќи НЛБ си има сопствена зграда, Комерцијална си има две згради малку подолу, а Стопанска исто така поседува огромен простор на Плоштад. Евентуално ако не ги спојат Охридска+Шпаркасе во едно седиште тука.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 6515
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 10-Feb-2020 at 12:50


https://baumit.mk
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote David Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 10-Feb-2020 at 13:32
Нештово требаше да биде копија на "Ритз" хотелот во Париз,вакво какво што е без двоумење треба да се сруши. Страшно.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 15-Feb-2020 at 13:37
Зградава (инаку, проект за деловна зграда во Софија) покажува еден начин на кој ова скопско г*мно можеше да се изведе, со фасадна тула, да изгледа модерно, а и не верувам дека трошоците би биле нешто поголеми за инвеститорот.

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2180
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 15-Feb-2020 at 14:16
Среќа, па не постои зграда која не може да се сруши во иднина. Оваа, каќето кај Корчагин, чудовиштето во Тафталиџе, Скопје 2014, разни метеори низ Чаир итн. итн. итн.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote David Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 15-Feb-2020 at 14:17
Originally posted by Staro Skopje

Среќа, па не постои зграда која не може да се сруши во иднина. Оваа, каќето кај Корчагин, чудовиштето во Тафталиџе, Скопје 2014, разни метеори низ Чаир итн. итн. итн.

Градски ѕид...
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4732
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 15-Feb-2020 at 14:34
Originally posted by David

Originally posted by Staro Skopje

Среќа, па не постои зграда која не може да се сруши во иднина. Оваа, каќето кај Корчагин, чудовиштето во Тафталиџе, Скопје 2014, разни метеори низ Чаир итн. итн. итн.

Градски ѕид...


Белата палата на ВМРО...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 891011>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.