build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Настел - Мал Ринг (Печатница „Гоце Делчев“)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Настел - Мал Ринг (Печатница „Гоце Делчев“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1778
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 02-Oct-2017 at 19:14
Sto e ova sega sto go dograduvaat(betoniraat) sostaven del od objektot ili nesto posebno ke bide. Patem deluva mnogu masivno,steta sto nemame renderi za objektov.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 03-Oct-2017 at 09:31
Објектов ќе го угуши целокупниот околен простор на постари зданија од предвоениот период на градот. Масивен е, исто како и хотелот позади него.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 03-Oct-2017 at 10:21
uste ne mi se veruva kako si go ubacija hotel solun u sred vnatresen dvor... kakov chir e toa. inaku zgradava e ubavo postavena samo visinata e pregolema
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1778
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 28-Dec-2017 at 22:01
Ima li nekakov napredok kaj objektov,pocnaa li so fasadata?
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 28-Dec-2017 at 22:12
Нешто од инстаграм. Само да се зема во предвив дека зградата е огромна


ПЛАНОТ
СЕГА


Edited by my Macedonia - 29-Dec-2017 at 01:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1778
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 28-Dec-2017 at 22:17
Ti blagodaram za fotkata. Kako uspeaa da go zbutaat volkavo zdanie na prostorov
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1725
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 29-Dec-2017 at 10:55
Е како успеаа... На прсти се бројат луѓето во државава на кои тоа може да им успее...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 29-Dec-2017 at 13:03
kakvi gjubrinja sme od narod ne mi se veruva. zdanievo zaedno so hotel solun totalno go unistuvaat cel atrium, ali bitno kvadrati poise ke imaat. grozno. i toa u centar na grad.
a videte gi za sporedba tie dva kompleksa od desno. ubavo oformeni, so drva i zelenilo u sredina...

Edited by xnx - 29-Dec-2017 at 13:04
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11966
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 06-Feb-2018 at 08:52
Вчерашни фотки:Инаку, зградата до оваа се продава, можно е набрзо да видиме некој нов проект.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11966
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 10-Feb-2018 at 11:32
Инаку, на покривот на објектов се ставени буквите на компанијата НАСТЕЛ (може да се видат дел од буквите на првата фотографија од горната објава). Дали тоа значи дека ќе добиеме станбена зграда на овој простор?

Edited by Џоле - 10-Feb-2018 at 11:33
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1778
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 10-Feb-2018 at 12:23

Pa bi trebalo onoj poniskiot del koj ubavo se gleda na prvata fotka da bide stanben a ovoj poviskiot da bide za delovna namena. No go nemaat evidentirano ovoj proekt nitu na oficijalnata web strana nitu na Facebook taka da ni ostanuva da pocekame pa da vidime sto ke bide.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1467
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 10-Feb-2018 at 12:29
Претераа овие...
Има многу работа за опоравување на градов, пред се од транзициско ѓубре.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 10-Feb-2018 at 15:19
Најновите фотки
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11966
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 18-Mar-2018 at 20:38
За сè има вторпат
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 380
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 21-Mar-2018 at 10:30
Primetiv na videava na Albekat nema ispis na MKD samo AL i ENG braos za braka albanci
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 21-Mar-2018 at 11:33
Дај нема врска, приватна фирма и нека си стој како шефот сака или пишуваат македонските по албански?
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 380
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 21-Mar-2018 at 12:11
Rabotam vo marketing drugar sve sto rabotime e na mkedonski i na albanski dupla rabota ama koga ke vidam firma od mkd samo na albanski i angliski ispisi mi se povraka od pokazaniot nepocit kon zemjata od koja go vadi lebot taa firma i e golem problem
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3813
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 21-Mar-2018 at 12:53
Ама приватна фирма е и сама одлучува секако со последниците, дека македонците ќе се караат.Поентата не ми е тука да ги бранам туку тоа е лично нешто што една приватна фирма сама одлучила, нормално и на македонски секако би било добро за сите, за тоа признавам а да си пишиш по твој јазик или штом не е на македонски не значи непочит кон државата. 😷
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 380
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 21-Mar-2018 at 13:30
Deka e privatna firma nikakov argument ne ti e! Proektot e vo Makedoija ne moze na albansi i na angliski samo toa e kazlivo so zakon ama vo aashava shupa od drzava ke si pomine firmava bez sankcii od nadleznite inspekciski slizbi za zhal i da mn e navredlivo i e dokaz na ne pocit ! Mozele na agliski a na makedonski ne mozele ma daj
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 21-Mar-2018 at 13:39
Originally posted by Dzeksi

Primetiv na videava na Albekat nema ispis na MKD samo AL i ENG braos za braka albanci


Слабо ви оди да се привикнете на тоа кој е НОВИОТ газда во Македонија. Македонскиот јазик не е обрврзувачки додека за албанскиот ќе се формира институт кој ќе казнува ако не се употребува како што треба и тоа на цела територија на Р.М. Незнам што не е јасно тука. Ние ја „продадовме кучата„ а уште сакаме да сме газди.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.