build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Nastel business center (Печатница „Гоце Делчев“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 03-Dec-2018 at 11:13
ne mi e jasno kako e mozno najjakite investitori kaj nas da se volku teshki seljaci, kako??? Na taa para eden da imase normalen da saka da napravi nesto moderno i sovremeno i da nabavi saglam arhitekti
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 03-Dec-2018 at 18:29
Па нема полошо од кога прости луѓе со куси гледишта и ниски страсти ќе добијат големи суми на пари. Ретко кај нас некој кој се збогатил за продолжи со збогатување на своето знаење, да чита и гледа каде се движи светот...обично штом се збогатил значи дека тука престанува се и се останува на тоа ниво засекогаш, нели его...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4921
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 21-Jan-2019 at 13:23
Еве две денешни.Ќе видиме како ќе испадне засега фасадата ми делува слична со онаа од Градска Куќа до новата зграда на Водовод.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 22-Jan-2019 at 17:35
Гледам, Скопје 2014 си тера со полна пареа.
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 621
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 23-Jan-2019 at 00:03
Нема потреба од алергија на се што е со „античка“ фасада. Проектот и материјалите се најбитни. Има пар позитивни примери и од СК2014. Но песимист сум бидејќи се работи за Настел.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4921
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 08-Mar-2019 at 18:31
Еве една денешна,на горниот дел се тргнати скелињата и може да се види фасадата.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 21-Mar-2019 at 19:51
„Антички“ столбови и стакло, најпрекрасната комбинација!Edited by Џоле - 21-Mar-2019 at 19:52
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 621
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 21-Mar-2019 at 20:00
Имаш прекрасна локација и огромна маркица и го правиш ова. I don't get it.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 22-Mar-2019 at 00:05
Без последните два ката можеби и ќе личеше на нешто. 
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 22-Mar-2019 at 07:57
Антички столбови и големи површини стакло
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 22-Mar-2019 at 10:16
Покрај Настел, Адора изгледа авангардно.


Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 22-Mar-2019 at 12:29
Настел е дефинитивно најголемиот отпад во градов. Сите згради им се и грди, и неускладени, и натрапнички. За нив, Голден Арт е комунистички meh, Адора е инженерски врв, а ЗСФ-КОМ свемирски брод.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 22-Mar-2019 at 22:01
А не е дека не можат... ама некако не го сакаат градот убав...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 23-Mar-2019 at 20:40
pa koga si dobra mafijash ne mozes da bidaesh i dobar arhitekt taka ide toa
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 24-Mar-2019 at 08:54
Топ ова, само локацијата ја утнал, требал негде Качанички пат или Мралино нешо така.   
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 03-Apr-2019 at 16:31


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 18-Apr-2019 at 21:17
Прозорците, луѓе, видете ги прозорцитеЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 18-Apr-2019 at 22:03
Настел у нормална држава би банкротирале пред 60 години. Кај нас се една од главните градежни компании.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 895
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #179 Posted: 19-Apr-2019 at 19:31
Ознаките на компанијата, мислиш Емпаер Стејт Билдинг ја изградиле. Жално, несфатливо за мене
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 406
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #180 Posted: 20-Apr-2019 at 20:44
А што е со ознакиве? Зградава ќе биде нивно седиште?
За прозорците не е потребен коментар, тешка сељачана...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.