build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Нов објект на Народна банка
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на Народна банка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 19-Oct-2018 at 10:22

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 14-Dec-2018 at 13:09
Две денешниBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12090
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 10-Jan-2019 at 22:16


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 28-Feb-2019 at 14:22
Неколку денешни,ја постигнале потребната висинаBack to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 135
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 18-Mar-2019 at 08:23
Превземено од твитер.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 18-Mar-2019 at 14:59
А чек у ствари, НБРМ ќе се пресели целосно во оваа зграда за демек повеќе простор да има? Crazy
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 135
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 18-Mar-2019 at 17:14
Во подрумските делови на зградава ќе има трезор каде ќе се чуава злато. Штом некој ќе проба да го украде веднаш се пушта алармот и просторот се полни со вода директно од Вардар (исто како и во зградата на Археолошки) и се неутрализира крадецот
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 728
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 18-Mar-2019 at 19:28
Уште не сфаќам како оваа градба е поголема од масивната градба на НБРМ моментално, бидејќи тоа беше објаснувањето за изградба на сегашната. Иако ако верувам во некоја установа, тоа е НБРМ.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1485
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 18-Mar-2019 at 21:34
Мислам дека НБРМ ја користи само десната ламела од големата зграда во Маџир Маало, во другите две се други институции, ама не гледам голема разлика во површината помеѓу постојните и наменетите простории. Да не зборам за квалитетот на новата зграда и големата веројатност за поплави.

Инаку НБРМ е една од ретките професионални и непартизирани институции. Токму затоа монетарната политика е подобра од останатите во државава.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 25-Apr-2019 at 12:28
Неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 07-May-2019 at 08:48
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12090
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 01-Jun-2019 at 16:54
Задниот дел на зградава...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 17-Jun-2019 at 12:47
Неколку денешни од предната страна,горе долу привршуваат со ѕидаријата а се работи и на куполатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2140
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 08-Jul-2019 at 12:34
Од задната странаBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.