build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Нов објект на Народна банка
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на Народна банка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1362
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 08-Jun-2020 at 21:13
Јас уште не можам да сфатам како овој објект е поголем од постоечкиот на НБРМ.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 908
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 04-Jul-2020 at 12:02
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 27-Aug-2020 at 11:09


https://mia.mk/skop-e-urbano/
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 307
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 01-Sep-2020 at 10:01
Застанало некое дете да си игра со играчките. Одвратно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 10-Sep-2020 at 12:42
Денешни

Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 388
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 10-Sep-2020 at 13:28
Може некој да ми објасни што се случува тука?

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1760
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 10-Sep-2020 at 14:13
Glitch in the matrix across the antique world!
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1362
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 10-Sep-2020 at 21:34
Јас уште не сфаќам како оваа зграда е поголема од моменталната на НБРМ
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 02-Mar-2021 at 09:07


https://propertyone.mk
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 12-Apr-2021 at 01:33
Се работи овде нешто или ? Нели требаше до крај на 2020 да биде готов објектот   
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 25-May-2021 at 08:47
Опис:
Oбјектот се наоѓа во центарот на Скопје, во непосредна близина на Министерството за надворешни работи. Објектот се состои од 2 подземни ката, приземје и 7 ката. Комплетната изработка ги опфаќа следниве фази: Архитектура, Машинство, Електрика, Водовод, Сообраќај, ППЗ и др.
Вредност: 24.000.000 €
Период: 10/2016 - во тек

https://www.beton.com.mk/project/izvedba-na-objekt-narodna-banka-na-republika-makedonija/
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 31-May-2021 at 01:25Не ми изгледа дека нешто се работи тука, не гледам промена подолго време и веројатно ќе го завлечкаат уште баајги како и се друго кај нас.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 31-May-2021 at 20:52
Последните фотки се постари,се работи на фасадата и се поставуваа прозори пред некое време,можеби темпото на работа е послабо но има луѓе на терен. Сигурно ќе има и тука некое одолговлекување и "непредвидени работи" во внатрешноста. Деновиве мислам има нешто активности на куполата.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 04-Jun-2021 at 12:20
Денешни,не приметив градежни активностиBack to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 08-Jun-2021 at 01:01
Приспивна приказна објектов, ако се земат и другите недовршени објекти у централното градско подрачје се добива сликата на вечна транзиција...да гледаш толку објекти незавршени со тешки години - невидена МИЗЕРИЈА !!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 09-Jul-2021 at 17:24
од 07.07.2021

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 19-Jul-2021 at 10:46
Дали во новава зграда е предвидено само народна банка да се всели или и други институции бидејќи во старата зграда има повеќе институции?
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1362
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 19-Jul-2021 at 17:22
Само НБРМ.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 11-Aug-2021 at 18:52
Нема некој поголем напредок, освен што се работи на куполата...За сè има вторпат
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 12-Aug-2021 at 01:46
И оваа зграда заглави со години...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.