build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Министерство за финансии (Југобанка)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 16>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 13-Nov-2013 at 19:53
Во право си


Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 15-Nov-2013 at 02:12
претходната фасада беше утописка во споредба со оваа Crazy
правење полошо од веќе лошото
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2457
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 15-Nov-2013 at 09:17
И двете се боже-сачувај, ама да, претходната беше модерна ако може така д се каже со примеси на класицизам ненајсуптилно вметнати но сепак... оваа новава со тенденција да биде баш академизам (барем според сликичево) има повеќе шанси да излезе лошо (ко МНР пример).

Edited by fichot - 15-Nov-2013 at 09:17
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 16-Nov-2013 at 23:28
Претходната беше WwwoooooooowwWWW во споредба со оваа.

Не сакам златно офарбани фасадииииииииии.
Ко театарот нешто слично ќе ја исфарбаат, и уште позлатно ми се гледа на сликава.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 16-Nov-2013 at 23:40
се надевам дека жолтото е травертин или гранит(иако сум против поради цената),а не боја
Back to Top
marko.kostoff View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-Oct-2013
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote marko.kostoff Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 06-Dec-2013 at 18:53


Edited by marko.kostoff - 29-Jan-2014 at 19:55
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 08-Dec-2013 at 20:19
auuu ubrza neso ova DumpDump
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 09-Jan-2014 at 15:24
денес


. by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 09-Jan-2014 at 20:34
ne a Dump
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 21-Jan-2014 at 17:41
23ka.wordpress.com
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 23-Jan-2014 at 16:25
Slabo izgleda so finansiive za objektov aQuestionDump
Back to Top
Baze View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Baze Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 23-Jan-2014 at 17:35
Па нормално дека "slabo so finansiite za objektov" министерството за финансии го гради... ако сакаш да знаеш колку богата е државата, види и го министерството за финансии...   
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 24-Jan-2014 at 20:50
Ja mislev deka kolku e bogat narodot tolku i drzavata ama do ministerstvoto bilo DumpDumpDump
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 06-Mar-2014 at 18:29
Денешни:Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 06-Mar-2014 at 19:15
споро,но има промени
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 06-Mar-2014 at 19:25
Споро бидејќи има тук тамо по некој работник ,ете ко тој на кранот кој гледа што се случува низ околината. Не успеав да видам од другата страна како е ,но неверувам дека има некој голем напредок.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 13-Mar-2014 at 15:20
Од страната на зградата на Лотарија на РМ


DSC03086 by george k. 1981, on Flickr


DSC03087 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 22-Mar-2014 at 16:45
Денес се местеше конструкција за она што ќе биде капител, или како и да се викаше тоа... (Ѕирнете го рендерот, ќе сфатите на што мислам)

За сè има вторпат
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 22-Mar-2014 at 16:52
Дис ис гедин' бетер енд бетер. 
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 23-Mar-2014 at 00:33
Првиот објект кој доколку останал како карабина - не би ми било криво. #Чао
Traveling.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.