build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Министерство за финансии (Југобанка)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 16>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 23-Mar-2014 at 01:18
Што се оние цевкине покрај прозорите?
Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 23-Mar-2014 at 10:16
Југобанка, типичен пример за тоа како се уништуваат модерните концепти за административни згради... светлината ја заменуваат со мрак.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 03-Apr-2014 at 13:34
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 03-Apr-2014 at 15:20


Ова е просто одвратно! Јасно, очекував гадост, ама не олкава.

Се извинувам, ама ова е најконструктивен коментар што можам да го оставам во случајов.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 688
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 03-Apr-2014 at 17:22
Ебати вкусот ебати чудото.
Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 03-Apr-2014 at 17:42
Ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1165
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 03-Apr-2014 at 18:41
Originally posted by martind

Ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка!

Тоа е јаце Big%20smile. Катастрофа аКа напаст немам зборови за ова !!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 03-Apr-2014 at 18:49
Originally posted by martind

Југобанка, типичен пример за тоа како се уништуваат модерните концепти за административни згради... светлината ја заменуваат со мрак.
... и после со најголем простотилак се збори за објекти каде се вршат експерименти на луѓе...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 03-Apr-2014 at 18:58
Како не го задржаа првиот рендер...

Зарем вака ќе го остават, не е ни исфарбано...
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 03-Apr-2014 at 20:34
Фотографиите се снимени од страничниот дел, од страната на зградата на Лотарија на Македонија. Не верувам дека вака ќе ја остават фасадата, сигурно ќе додадат уште „декоративни“ елементи и бои. Не ми е толку жал за зградава зашто е зафрлена и пикната меѓу други згради, па не е ни толку видлива, што не може да се каже за другите упропастени згради и фасади од проектот Скопје 2014.

Edited by Џоле - 03-Apr-2014 at 20:35
За сè има вторпат
Back to Top
vedran1982 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03-Jan-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote vedran1982 Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 03-Apr-2014 at 21:21
Ау. За греота карабината..Не беше толку лоша од денешен аспект..
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 03-Apr-2014 at 22:25
Кога го гледам резултатот....подобро да останеше карабина
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 04-Apr-2014 at 11:54
pa ova ni priblizno ne nalikuva na renderot a renderot mi e deset pati poubav Drool
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 09-May-2014 at 15:41
DSC03604 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 14-Jun-2014 at 17:19


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 14-Jun-2014 at 17:21


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 14-Jun-2014 at 19:47
малку прозори,ќе се убијат во темниците
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1312
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #158 Posted: 15-Jun-2014 at 09:07
Извенете на изразов но со гом_а да ја намачкаа поубава ќе беше.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #159 Posted: 15-Jun-2014 at 11:16
105,6% си во право
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 688
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #160 Posted: 15-Jun-2014 at 13:40
Страшно
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.