build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Надградба на станбени згради (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Надградба на станбени згради (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 25-Mar-2020 at 22:53
Originally posted by alexsend

Нема ни зошто да се рушат па градат поголеми, едноставно нека законски ги насочи власта да градат во Северниот дел на скопје, Расадник или во Керамидница... Каде е логично да се шири градот, а не профитерски само по секоја цена во Карпош, Центар и Аеродром.

А за статика...луѓе кои се разбираат велат дека при појак земјотрес двата елементи би се нишале во спротивни насоки при што би имале катастрофа... А кога тогаш ќе не здрмаат и нас некои 5-6 степени...

Тука како проблем „во криење“ е начинот на финансирање на општините, претпоставувам
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Apr-2020 at 12:20
Еве една надградба во Карпош 1, до поранешно Симпо

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.