build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Солун

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 11-Mar-2015 at 00:53
Originally posted by daci92

Хотелот е готов и отворен од пред неколку месеци.Благодарам за одговорот. Знаев дека е отворен за гости, прашањето повеќе се однесуваше на декоративни елементи за фасадата. Мене искрено ми се допаѓа тоа што хотелот е црн но мислам дека некој поситни златни елементи добро би и дошле на фасадата.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 11-Mar-2015 at 00:57
Не сум видел некој дополнителни апликации на фасадата , нема дополнителни декоративни елементи ,така да фасадата е во истата позиција каде што беше пред некој месец.
Идејата ти е интересна и можеби тоа би било добродојдено за да ја разбие монотонијата на фасадата но тоа би се случило само доколку стигне на правата адреса и доколку на газдата му се допаѓа идејата.
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 11-Mar-2015 at 04:54
Малку офтопик - незнам како е оставена фасадава целосно распадната на зградата лево на сликата, и тоа у сред центар-апсолутно недозволиво  Wallbash
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 11-Mar-2015 at 18:01
Originally posted by mr bombastic

Малку офтопик - незнам како е оставена фасадава целосно распадната на зградата лево на сликата, и тоа у сред центар-апсолутно недозволиво 

Wallbash<div style="display:none;" id="__if72ru4sdfsdfrkjahiuyi_once"><div style="display:none;" id="__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once"><div style="display:none;" id="__hggasdgjhsagd_once">
добредојде во Скопје, каде што промената на фасада е поприоритетна од реставрацијата на фасада
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.