build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Берово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 11-Jan-2016 at 14:22
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< ПРОВЕРИ ЈА И ПРЕТХОДНАТА СТРАНИЦА <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Кејот во близина на центарот

берово (35) by george k. 1981, on Flickr

берово (36) by george k. 1981, on Flickr

берово (37) by george k. 1981, on Flickr

берово (39) by george k. 1981, on Flickr

берово (41) by george k. 1981, on Flickr

берово (42) by george k. 1981, on Flickr

берово (43) by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 11-Jan-2016 at 14:23
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 11-Jan-2016 at 14:24
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 11-Jan-2016 at 14:27
За сè има вторпат
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 11-Jan-2016 at 21:15
Типична македонска деструкција. Отпад во река. Прав начин за развивање на туризмот.

Инаку, Берово ми изгледа град на мртовци и духови. Веројатно се живо и диво пребегало од градов.
Back to Top
Antonov View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Antonov Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 11-Jan-2016 at 22:08
Берово, Делчево, Виница ... за жал сите тие се градови на духови и старци. Се младо е надвор од Македонија.
Иначе Берово е идеално место за туризам, само што нема на кого да му текне да инвестира повеќе и во инфраструктура и во маркетинг.
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 12-Jan-2016 at 01:22
Originally posted by Antonov

Берово, Делчево, Виница ... за жал сите тие се градови на духови и старци. Се младо е надвор од Македонија.
Иначе Берово е идеално место за туризам, само што нема на кого да му текне да инвестира повеќе и во инфраструктура и во маркетинг.

Тие млади што се надвор од Македонија зошто не инвестираат во Берово? Нашите прво ќе фрлаат пари по одмори, кафичи, кафани, а ќе живеат во дупки. Чергари. Не може вечно државата да ти прави фасади и дворови. Тие објекти се во сопственост на приватни лица и тие треба да си вложуваат во нив.

Туристи кога доаѓаат прво што гледаат е ѓубрето во реката. Па, за тоа не ти треба инвестиции, туку култура и самопочит кон природата и тоа што ти носи профит. Луѓето баш доаѓаат поради природата во Берово. Порано имав некоја трошка надеж за нас, ама се сфаќам дека сме едно обично ѓубре од народ.

Edited by Kid_A - 12-Jan-2016 at 01:25
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 12-Jan-2016 at 02:51
Одлична серија Џоле.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 29-Jun-2021 at 07:31
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.