build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Разно
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разно

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #441 Posted: 11-Oct-2019 at 10:19
Денеска забележав дека почнато е со рушење на дел од онаа напуштена зграда спроти ВИП хотел.Не забележав багери туку рачно се рушешеа дел од придружните објекти околу објектот.Незнам дали има најава за градба на некаков објект?? Но во секој случај подобро е да го срушат бидејќи објектот веќе речиси целосно се распаѓа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #442 Posted: 12-Oct-2019 at 15:24

Во врска со претходниот пост еве вчерашни фотки од состојбата на првата фотка лево(со zoom) може да се види дека се врши рушење на еден дел,денес не забележав никаква активност.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12252
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #443 Posted: 12-Oct-2019 at 17:48
Ако не грешам, на форумов се сврти еден рендер од станбен комплекс што тука требаше да се гради, ми се чини на Адора беше.
За сè има вторпат
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #444 Posted: 12-Oct-2019 at 18:48
Originally posted by Џоле

Ако не грешам, на форумов се сврти еден рендер од станбен комплекс што тука требаше да се гради, ми се чини на Адора беше.


Не одговара никако макетава за маркичката на ова место. Мислам дека е правена за парцелата од спротивната страна на „Гоце Делчев“.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #445 Posted: 12-Oct-2019 at 19:02
Ako dobro go sfakam planot toa znaci deka zgradata na Adora ke bide na parkingot pred Vip hotel?
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 196
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #446 Posted: 12-Oct-2019 at 19:17
Originally posted by stef4o

Ako dobro go sfakam planot toa znaci deka zgradata na Adora ke bide na parkingot pred Vip hotel?

Да.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #447 Posted: 13-Oct-2019 at 12:52
Originally posted by Théoden


Originally posted by Џоле

Ако не грешам, на форумов се сврти еден рендер од станбен комплекс што тука требаше да се гради, ми се чини на Адора беше.
Не одговара никако макетава за маркичката на ова место. Мислам дека е правена за парцелата од спротивната страна на „Гоце Делчев“.На кој дел се однесува планот прикажан на втората фотка?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #448 Posted: 13-Oct-2019 at 13:09
Originally posted by stef4oНа кој дел се однесува планот прикажан на втората фотка?


Првиот план е од четврт ЦС 8, од јужната страна на бул. „Гоце Делчев“, на крстосницата со „Беласица“ кај саемот.

Вториот е од четврт ЦС 7, северната страна на истиот булевар, истата крстосница.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #449 Posted: 13-Oct-2019 at 13:18
Дали тие две маркици Б4 се оденесуваат на местото каде сега се наоѓа стариот објект за кој зборував деновиве?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #450 Posted: 13-Oct-2019 at 13:31
Да, старата зграда што можеби се руши е опфатена со десната од двете Б4 маркички.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.