build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Кичево - Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11105
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #441 Posted: 12-Dec-2017 at 10:23
Originally posted by my Macedonia

Originally posted by Џоле

Како и да е, фала за фотките.

Koga kje imam vreme kje gi postiram fotkite od renoviranjeto na patot kicevo-gostivar


Да те потсетам дека имаш недовршена работа
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3696
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #442 Posted: 12-Dec-2017 at 13:19
Џоле ај види кај нишката експресни патишта постот од 1. ноември
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1776
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #443 Posted: 12-Dec-2017 at 20:39
Патот е одличен, иако сеуште има делови кој треба да се реновираат, јас го возев пред некој 20тина дена, но немам камера за да сликам и снимам во возилото, а сум строг почитувач на законите па телефон не користам..
Back to Top
AmyntA View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Nov-2011
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote AmyntA Quote  Post ReplyReply #444 Posted: 15-Dec-2017 at 15:07
Абе ја опраија овие новиве промашената траса???  Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileNutsNutsNutsNutsBashBashBashBashBashWallbashWallbashWallbash
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1776
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #445 Posted: 15-Dec-2017 at 20:51
Не е оправена, се вршат ревизии, излезе дополнителна работа, а мислам дека и во претходните постови е нагласен дополнителниот тунел кој треба да се гради, за кој се чека да се одобри.
Back to Top
Jedah View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 05-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote Jedah Quote  Post ReplyReply #446 Posted: 20-Dec-2017 at 01:07
За што да се одобри?!
Чекај како се плаќа изградбата на автопатот? Со државни пари или приватна инвестиција? Под каква концесија се тоа вработените таму?
Другари од Кичево се утепуваат од досада таму на терен. Ми бараа игрици да снимеле на компјутер буквално вика "Се досасувам, нема како да ми помине времето"
Ако се тоа државни пари зашто се трошат непродуктивно за некој таму да дремат додека се потегне нешто од надлежните лица за да се активира со работата на терен.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #447 Posted: 30-Dec-2017 at 20:26
https://www.youtube.com/watch?v=4eCFVH2GsC0 Со оглед на тоа дека добар дел од трасата се соочува со проблеми ,Убаво видео од Гранит , поприлично добро им оди на нивниот дел од трасата П.С. На крајот од видеото се изненадив кога видов како е замислен да биде автопатот , прв пат да видиме нешто такво и кај нас ,баш убаво ќе изгледа

Edited by WolfLeader - 30-Dec-2017 at 20:29
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1034
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #448 Posted: 31-Dec-2017 at 11:40
А дали некој е запознат дали со дополнителните 100 милиони евра ќе се сетат на трета лента за застанување, ако не по целата должина, на некои места барем?

ЗШ на се личиТ, ама најмалку на автопат.


И кој е одговорен за она наеднаш остри кривини при цик цак возење и сигнализација таму?Интересно е навечер после 11 кога од Кичево до Охрид максимум 10 возила среќаваш, дел знаци беа на коловоз, дали од ветрот или друго, а светлечки уште послабо обележани.

Во меѓувреме, во Кина
соларен автопат...

Edited by Тркало - 31-Dec-2017 at 11:45
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1457
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #449 Posted: 01-Jan-2018 at 15:49
Целиот автопат ќе биде со три ленти во правец.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #450 Posted: 01-Jan-2018 at 20:36
Цел автопат е со 3 ленти , некој делници сеуште не се ни оформени така да сеуште е рано да се зборува , и коа ќе се земе во обзир наредни 3 години дека ќе се работи има уште многу време за да имаме појасна слика за целата делница.. Е само незнам како е состојбата со тунелите и како им оди на кинезите
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3696
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #451 Posted: 01-Jan-2018 at 22:04
Normalno bi izgradil 4 lenti, koga se znae deka avtopatot vodi niz turisticki gradovi (ohrid,struga). Ama aj, tesko vakva drzava da stori nesto sto e potrebno.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1457
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #452 Posted: 02-Jan-2018 at 15:56
Нека биде само квалитетно и 3 ленти се доволни. А за Гостивар-Кичево уште сега мора да му ја мислат. Доста беше од половични работи мора да се притисне.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 212223

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.