build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Кичево - Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 13-Jun-2018 at 19:17
Tunelite se vise pri kraj , a cela rabota e na mostovite i na kluckite koj sto treba da se izgradat a ne se predvideni vo proektot , i tie nekoj pomosni patista koj sto treba da gi ima sekoj novo izgraden avtopat , mal del i od kosinite koj sto ne se vo bas dobra polozba , doprva ke zasiluva rabotata na ovoj avtopat , tek pocnuva sezonata na gradba.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11545
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 14-Jun-2018 at 14:08
Од вторникот... Локацијата не ја знам.

За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11945
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 15-Jun-2018 at 02:20
Originally posted by WolfLeader

Tunelite se vise pri kraj
Зошто множина? Мислиш на 2-те тунелски цевки на Пресека, или се гради тој вториот пократок тунел што беше спомнуван како можно решение за проблемите што настанаа со косините северно од Пресека?
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 476
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 15-Jun-2018 at 02:37
Takov tunel neznam dali i voopsto Se gradi ili ke se gradi ,zboruvam za dvete cefki koj sto se pri kraj i od edna i od druga strana i uste mnogu malce ostana da se probijat vo celost , a kosinite tamu kaj preseka mislam deka nemaat nikakva dopirna tocka so tunelite i tunelite po moe znaenje se bez problem , a toa izgradba na nov tunel spomnato e nesto vo vrska so toa ama mislam deka e iznajdeno resenie da ne se gradi takov nov tunel.
Back to Top
Bakica View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 23
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 15-Jun-2018 at 22:06
Dosta vreme nemam vozeno nakaj Ohrid. Vcera pominav od tamu i se zacudiv deka e dosta napraveno. Od Izvor do Ohrid pogolemiot del (po moja procenka 75%-80%) od noviot pat e asfaltiran. Nekade eden, nekade dva i tri sloja na asfalt. Od Kicevo do Izvor mislam deka e potezok terenot i tamu neznam kakva e sostojbata. Spored mene (laik) mislam deka realno moze za edna godina pogolemiot del od Izvor do Ohrid da se vozi po avtopat.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11945
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 16-Jun-2018 at 00:00


Но за да биде пуштен во сообраќај сегмент од автопатот мора да бидат завршени и клучките, пристапните патишта, локалните комуникации со потпатници и натпатници. Без тоа, на најголем дел од населените места кои се поврзани на магистралниот пат практично би им се ускратила нормална сообраќајна комуникација со остатокот од државата.

Back to Top
AmyntA View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Nov-2011
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 36
  Quote AmyntA Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 30-Jul-2018 at 11:31
Абе генијалциве ја наместија трасата на вистинскот место или ја оставија така промашена?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1827
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 02-Aug-2018 at 00:15
Аминта како тоа е промашена трасата ? Мислам што ти подразбираш под тоа промашена.

Инаку на последната делница се работи во последниов период, ќе се асфалтира еден дел кој одамна стоеше, еден дол кој имаше куќа сега веќе е пат и чека само асфалт, во Песочани (мислам дека така се викаше) стара куќа е урната ,делот исправен и измазнет, чека на поместување на една инсталација за струја (бандера на сред пат) и тампон па асфалт. Од аеродромот до охрид има нов тампон на многу места, се рамни.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.