build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Автопат Кичево - Охрид
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Кичево - Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1718192021 39>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 18-Jun-2016 at 08:47
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13895
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 20-Jun-2016 at 11:32
Некаде пред Охрид...За сè има вторпат
Back to Top
LOD View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Jun-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote LOD Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 24-Jun-2016 at 14:44
23.06.2016 Сликано над с.Другово.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 687
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 27-Jun-2016 at 21:00
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=62716928303&id=9&prilog=0&setIzdanie=23792 Интересна посета , само што нема репортажа на слики или видео.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #365 Posted: 04-Jul-2016 at 22:53
И моментално, најопасната делница за возење. Едноставно, преблизу се поставени самите знаци и столпчиња.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3971
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #366 Posted: 17-Jul-2016 at 10:09
Не ја разбирам логиката..
Од една страна има нова лента па потоа другата лента излегува во другата страна? Еден мал дел е асвалтиран.

 
 
 
Back to Top
elnino View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 128
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #367 Posted: 17-Jul-2016 at 21:24
haahahah. e pa postoeckiot pat ke vleze vo sirinata na avtopatot na nekoi mesta
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3971
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #368 Posted: 20-Jul-2016 at 17:17

 
 
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3971
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #369 Posted: 04-Aug-2016 at 22:53

 
 
 
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #370 Posted: 20-Sep-2016 at 22:28
Помеѓу Пресека и Извор, сликано претходниот викенд
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #371 Posted: 21-Sep-2016 at 00:22
Originally posted by Тркало

Помеѓу Пресека и Извор, сликано претходниот викенд
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #372 Posted: 25-Nov-2016 at 10:43
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 687
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #373 Posted: 25-Nov-2016 at 14:56
Значи цела работа е на мостовите и на тунелите и по се изгледа добро им оди,а и времето ги послужува сега за сега нека остане вака како што е, единствено ќе намалат нели коа ќе падне снег, чим веќе одамна трасата е пробиена асвалтирањето релативни брзо ќе оди ...
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 687
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #374 Posted: 03-Dec-2016 at 17:03
https://www.youtube.com/watch?v=QjXV06Gw6_U Интересна репортажа ама е опфатен само делот на Трансмет.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13895
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #375 Posted: 06-Dec-2016 at 00:22
Originally posted by gjoko-mkd;136997736

Изградба на автопатот Кичево-Охрид:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=136997736&highlight=skopje#post136997736
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13895
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #376 Posted: 08-Dec-2016 at 19:53
Од патеписот на едни Руси кои ја шетале Македонија:

(не знам зошто не ја прикажува фотката, па еве линк до неа)

https://img-fotki.yandex.ru/get/196142/194287327.246/0_2838a2_4e6a3ce4_L

извор:

http://pitek.livejournal.com/169016.html

Edited by Џоле - 08-Dec-2016 at 19:56
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13895
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #377 Posted: 24-Dec-2016 at 18:56
Од фејсбук страницата на Трансмет:

За сè има вторпат
Back to Top
Phalanx View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 06-Nov-2010
Location: Munich
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote Phalanx Quote  Post ReplyReply #378 Posted: 01-Feb-2017 at 14:03
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 687
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #379 Posted: 02-Feb-2017 at 13:54
Браво Браво , одличен напредок , а најмогу ми се свиѓа тоа што работат 24 часа во 3 смени
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #380 Posted: 11-Apr-2017 at 14:23
Слики од изградбата од ФБ профилот на Владо Мисајловски

https://www.facebook.com/misajlovskivlado/posts/1657884277851935

Edited by Џоле - 11-Apr-2017 at 14:53
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1718192021 39>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.223 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.