build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мариово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1365
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 02-Jul-2022 at 15:09

Горна црква, еве нешто повеќе за недовршената градба што наликува на црква.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14497
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 02-Jul-2022 at 15:17


Супер, ти благодарам.

Да продолжам со последното село што го посетив во Мариово – Зовиќ. Според Википедија, селото има 31 постојан жител.

Етно ресторан

Edited by Џоле - 02-Jul-2022 at 15:18
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14497
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 02-Jul-2022 at 15:20
Се разбира, ако си во Зовиќ, тогаш задолжително треба да го посетиш кањонот на Градешка река, со познатиот мост и воденица.Толку од репортажата. Довидување до некое наредно патешествие.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.