build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тоалет Кабини

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
martinovski View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 05-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote martinovski Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Тоалет Кабини
    Posted: 05-Feb-2014 at 13:56
Здраво
дали некој може да ми помогне со избор на материјал за тоалет кабини?
Се работи за тоалет кабини во комерцијален објект - ресторан
Од наши мајстори добив понуди за изработка на кабини од алуминиум, пвц пластика и компакт
На интернет наоѓам дека најчесто се изработуваат од пластичен ламинат ( Plastic Laminate Partitions ) но кај нас неможам да најдам ваков материјал или пак различно се преведува тука
Ова се неговите предности:

Plastic Laminate Partitions

Made from particle board and finished in a resistant plastic laminate surface. This material allows this partition board to be designed both horizontally and vertically.
Wide range of colors to choose from.
Low cost option.
Easy to clean.
Resists corrosion, rust, penetration of dirt and grease.
Popular choice for heavy-traffic retail and foodservice washrooms.


Доколку некој има искуство со ова ве молам за помош

Фала

Edited by martinovski - 05-Feb-2014 at 14:41
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 734
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Dec-2017 at 13:19

mdf пластифициран и тенок, но можело да бидете и поинвентивни, па да одите со мат плексиглас и принт на него

не дека овие се тапа но гинеме од просечност

http://soloprom.com.mk/?cat=321&lang=en

додека со плекси еј олабаиш си то муштериите и фантазмагорично таман и нашминкање ко ќе одат да уживаат

[1] http://splashback.mk/katalog

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.