build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Автопат Миладиновци - Штип
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Миладиновци - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
husejin View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Dec-2018
Location: Malmö
Online Status: Offline
Posts: 39
  Quote husejin Quote  Post ReplyReply #581 Posted: 03-Apr-2019 at 12:30
Originally posted by vlavot

Мене ме интересира, дали некој ќе превземе одговорност. Друже Бојан, јас ги гласам и секогаш ќе ги гласам моменталниве, али ова со автопатот го осудувам најостро. 6 пати пробивање на рокови, и тролање со официјални изјави кога ќе се пушти. Се тргна земјата што беше поставена првиот пат, па сеа пак ја ставија. Која безобразност и непрофесионализам човече. Се сеќаваш на фраерчето Китанов коа даде изјава удирајќи се во гради, на 06.02.2019 дека за 10 дена ќе се вози по автопатот со еден таков арогантен пуеж тон. И шо правиме сега, некој треба да одговара. За почеток Китанов подитно да си поднесе неодповиклива оставка, па следно ќе видиме.
Некогаш треба и со своја глава да се гледаат како стоат работите, не само како ќе ни кажат/наредат.
Taka e drugar na isto midlenje sum so tebe.Treba da se misli so sopstvenata glava a ne drugite kako ke ti naredat.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #582 Posted: 03-Apr-2019 at 14:19
Темата е за автопатот. На автопатот градежните работи се завршени цит. китанов. Незавршени останаа само политичките
Работите на патиштата околу автопатот ако знае некој да ни каже до каде се и дали се работи нешто? Јас колку што можев да видам нема тендер за ова. Дали може има законска можност без тендер да ги направат. Инаку за рокот што Сител го пушти дека ќе биде до средина на Мај јас никаде таква изјава не слушнав. Така да или ќе го пуштат политички за пендароски да земе некој поен или ќе си чекаме најверојатно и подоцна од Мај.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1594
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #583 Posted: 03-Apr-2019 at 16:11
Ova nema smisla bidejki diskusijata se vrti vo krug a zatoa i zabeguva kon politicki temi. Pristapnite patista za nekolku sela ne se sustinska pricina na nepustanje na avtopatot. Da bese toa pricinata odamna ke govorea deka nekoj gi utnal pristapnite patisna. Pa duri i da e taka, sto gi spreciva da go pustat avtopatot i paralelno da gi gradat pristapnite patiska?!
Kaj hotel Ramada vo blizina na granicniot premin Bogorodica se izgradi natpatnik so pristapen pat, za noviot terminal na skopskiot aerodrom isto taka pa ne go zatvorija avtopatot.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9027
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #584 Posted: 03-Apr-2019 at 18:04
Originally posted by Denko

Ova nema smisla bidejki diskusijata se vrti vo krug a zatoa i zabeguva kon politicki temi. Pristapnite patista za nekolku sela ne se sustinska pricina na nepustanje na avtopatot. Da bese toa pricinata odamna ke govorea deka nekoj gi utnal pristapnite patisna. Pa duri i da e taka, sto gi spreciva da go pustat avtopatot i paralelno da gi gradat pristapnite patiska?!
Kaj hotel Ramada vo blizina na granicniot premin Bogorodica se izgradi natpatnik so pristapen pat, za noviot terminal na skopskiot aerodrom isto taka pa ne go zatvorija avtopatot.


... што укажува дека причините се сосема други. страшно неозбилно.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1594
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #585 Posted: 03-Apr-2019 at 20:25
Originally posted by pbanks


Originally posted by Denko

Ova nema smisla bidejki diskusijata se vrti vo krug a zatoa i zabeguva kon politicki temi. Pristapnite patista za nekolku sela ne se sustinska pricina na nepustanje na avtopatot. Da bese toa pricinata odamna ke govorea deka nekoj gi utnal pristapnite patisna. Pa duri i da e taka, sto gi spreciva da go pustat avtopatot i paralelno da gi gradat pristapnite patiska?!
Kaj hotel Ramada vo blizina na granicniot premin Bogorodica se izgradi natpatnik so pristapen pat, za noviot terminal na skopskiot aerodrom isto taka pa ne go zatvorija avtopatot.
... што укажува дека причините се сосема други. страшно неозбилно.
Sigurno deka e neozbilno koga Kitanov e direktor. Da ne vleguvam vo detali samo ke povtoram sto veke go imam kazano. Toj covek e zalutan na ovaa funkcija. Jas ne bi mu dal selska zadruga da vodi a ne vakva znacajna i bogata institucija.

Edited by Denko - 04-Apr-2019 at 14:34
Back to Top
Flash1976 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-Feb-2019
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote Flash1976 Quote  Post ReplyReply #586 Posted: 04-Apr-2019 at 00:48
Mentalni,kitanov da si dade ostavka pod hitno,sugare neka se razbudi od dvegodisniot meckin zimski son a nekoj i treba da se seti deka vaka veke nemoze i da se odi na protest vsusnost organizirano prijaveno pustanje na avtopatot so rasturanje na barikadite
Pocnavme da se custvuvane kako da sme vo pojas gaza
Utre ke dojde a vcera ne se vraka
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #587 Posted: 04-Apr-2019 at 09:15
Се сложувам дека треба да се протестира и тоа на Велешка патарина да ги удриме по џеб. Друго ме интересира кај се батињата што пишуваа по форумот дека од блиски извори имаа инфо дека ќе го пуштат на божиќ, па за водици итн. Тие нека пренесат информација за тоа до кај сме
Back to Top
husejin View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07-Dec-2018
Location: Malmö
Online Status: Offline
Posts: 39
  Quote husejin Quote  Post ReplyReply #588 Posted: 04-Apr-2019 at 15:12
Na 28/3 e raspisan e nov oglas za dovrsuvanje na avtopatot Miladinovci Stip so naknadni 360 milioni denari.Veke se potroseni 226 milioni eura.Kakvi vesti se ovie patot e gotov za pustanje a novi kompletiranje na priklucnite patista pa za posumuvanje.Ovie vesti izleguvaat od isti drzavni izvori.Da li nekoj ke izleze pred javnosta da kaze kolku e planirano za ovoj pat a kolku e potroseno.Neli narodot ima pravo da znae kade se trosat drzavnite pari.Ili pak e ovaa samo izvor za vladatada da moze da zima poveke krediti od stranstvo.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #589 Posted: 05-Apr-2019 at 10:58
Јас разбрав дека ги бетонирале сливниците околу автопатот. А друго ништо дополнително не се работи. Овој китенов изјави на алсат дела заштедиле 42 мил. еур како? Со тоа што ги избркале гранит бетон и кинезиве, ама работата останала да ја работи неко друг.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #590 Posted: 11-Apr-2019 at 10:18
https://faktor.mk/poznato-do-koga-vozachite-nema-da-moze-da-vozat-po-avtopatot-miladinovci-shtip

Dakle, u najboljem slučaju, vozićemo se novim auto-putem od 15.05.2019.
Daj Bože
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2363
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #591 Posted: 11-Apr-2019 at 19:16
Originally posted by zlatkom954

https://faktor.mk/poznato-do-koga-vozachite-nema-da-moze-da-vozat-po-avtopatot-miladinovci-shtip

Dakle, u najboljem slučaju, vozićemo se novim auto-putem od 15.05.2019.
Daj BožeПрочитај овде:

http://build.mk/360-milioni-denari-za-dovrshuvane-na-avtopatot-miladinovtsi-shtip/
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #592 Posted: 11-Apr-2019 at 20:31
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #593 Posted: 11-Apr-2019 at 22:40
Во меѓувреме автопатот се користи на диво.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #594 Posted: 12-Apr-2019 at 19:10
Danas sam putovao za Skoplje-Veles i Štip.
Petlja Miladinovci: priključak iz pravca Štipa blokiran betonskim blokovima, a priključak prema Štipu blokiran je ogradom i kontejnerom.
Petlja Kadrifakovo: priključak za Sv.Nikole blokiran saobraćajnim znakovima i ogradom.
Putni pravac Miladinovci-Štip-Miladinovci na žalost i dalje ne može da se koristi
Back to Top
Bistro View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 16
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #595 Posted: 12-Apr-2019 at 19:33
Originally posted by Tozovac

Во меѓувреме автопатот се користи на диво.


Е како се користи на диво покрај сите овие препреки??? Не ми е јасно, Вчера е пишано тука дека се вози на диво а денес се опишани толку препреки, некој напамет си пишува овде да не речам лаже.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 65
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #596 Posted: 14-Apr-2019 at 10:17
Put your money where your mouth is. Донеси 500 евра и те возам по новиот автопат. Ако не успеам јас на тебе 1000 евра ти давам.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #597 Posted: 14-Apr-2019 at 16:13
Čuvaj pare, trebaće ti za putarinu
Back to Top
nonamemacedonia View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 10-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote nonamemacedonia Quote  Post ReplyReply #598 Posted: 16-Apr-2019 at 05:32
Автопатот си е комплетно завршен, и нема никакви проблеми да се пуште. Тоа што не го пуштат го прават од некои си нивни инат што некогаш ќе ги удре во глава. Ако навистниа прават од некои инат тогаш болни се во умот.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1594
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #599 Posted: 17-Apr-2019 at 19:54
Miladinovci-Kadrifakovo ne e pusten, se vozi delnicata Kadrifakovi-Tri Cesmi i patot e perfekten. Od Tri Cesmi kon Stip i Rarovis e katastrofa.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #600 Posted: 26-Apr-2019 at 21:21
https://kanal5.com.mk/articles/362171/se-podgotvuva-dokumentacija-za-tehnichki-priem-na-avtopatot-miladinovci-shtip

Auto-put Miladinovci-Štip završen 11.01.2019, a kad će da se pusti u saobraćaj-ne zna se !

Ovo je ko u pesmi Zvonka Bogdana: ... ko te ima taj te nema ...

😭


Edited by zlatkom954 - 28-Apr-2019 at 04:14
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.