build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Миладиновци - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2021222324 40>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #421 Posted: 17-Feb-2019 at 14:31
Овие 60 % се всушност 50 % ама да не навлегуваме во тоа. Зелениот појас не е направен тоа мислам беше објавено дека ќе биде направено. Сега може во тоа е дел од таа заштеда што ја кажува Китанов не знам. Само еве денес е десеттиот ден од неговата изјава. А другите 50 % од автопатот не знаеме. Некој муабети слушнав дека мостот тонел па го преправале. Не сакам да пуштам шпекулации ако се тоа ова ама согласно тоа што никој ништо не прашува и не кажува ова натаму ми личи. Тоа треба да прават новинариве ама никој ништо. Let's throw some shit and see what sticks. Или по нашки на гомнарот со гомнарски цевки реплика од Среќна нова '49-та.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #422 Posted: 17-Feb-2019 at 18:23
Originally posted by Vasilij

Originally posted by Vasilij

Сликите се од делот Свети Николе - Штип. На местото каде до пред еден месец немаше огради - истите се поставени, сите знаци се поставени со тоа што тие кон Миладиновци (Скопје) се покриени. Клучките и надвозниците се целосно завршени, вклучувајќи ја и последната Три Чешми каде има уште една две машини кои веројатно сеуште не се заминати или ќе одат на работа на експресниот пат Три-Чешми - Крупиште - Кочани. Дополнително завршен е алтернативниот пат Кадрифаково -Штип ( по асфалтот ми делуваше дека е асфалтиран пред неполна недела ) Сума сумарум делот од Свети Николе до Штип (26-7км) или 60% од вкупната делница според мене е целосно завршен и не верувам дека нешто би се доправало или доуредувало...


Фала за сликите!
За сè има вторпат
Back to Top
MANUELNEUER View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Feb-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote MANUELNEUER Quote  Post ReplyReply #423 Posted: 17-Feb-2019 at 19:29
Ке го пуштат 2094
Back to Top
Flash1976 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-Feb-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Flash1976 Quote  Post ReplyReply #424 Posted: 17-Feb-2019 at 23:40
ИЗБОРИ СЕ БЛИЖАТ,ИЗБОРИ СЕ БЛИЖАТ
Utre ke dojde a vcera ne se vraka
Back to Top
none_ski View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #425 Posted: 18-Feb-2019 at 08:25
https://media.giphy.com/media/xWfaTwFP5i0L2jljIW/giphy.gif
https://media.giphy.com/media/NRttdLb5znxKF7XXV4/giphy.gif

првото е од Св. Николе - Миладиновци, второто Миладиновци - Св. Николе. На Св. Николе - Штип Гранит има насипано земја попречно на патот па не може да се помине. Автопатот е целосно завршен со тоа што фалат некои 150-200м жичана ограда (што не е проблем за да се пушти автопатот). Кај Св. Николе има надпатник кој нема рампи ама тој е за премин од Св. Николе накај селата па не влијае директно на автопатот и неговото пуштање. Не е завршен најверојатно поради проблеми со експропријација. Падната косина имаше само на едно место (на исто место и во двете насоки од автопатот), но се санираше сабајлево. Косините се во очајна состојба поради лоши истраги и лошо проектирање па очекувајте да продолжат да паѓаат, посебно после дождови кога ќе почнат да се сушат нагло. Поминував таму и лани овој период, имаше минимум 15 активни свлечишта. Сите ги имаат поправано но не мислам дека тоа ќе е доволно. Скоро ниту една косина нема берми, затоа што ги имаат ублажувано косините откако скоро сите им паднаа. Така сега има косини со висина од 30ина метри без ниту една берма, а по стандарди висина на косина над 8м мора да има берми.   
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #426 Posted: 18-Feb-2019 at 10:24
Фала за инфо. Значи кај и да е ќе биде пуштен автопатот со неколку сомнителни косини кои можеби дополнително ќе ги решаваат. Јас искрено се надевам дека ќе биде пуштен до почеток на Март. А сега може ли да се оди од Скопје до Св. Николе по автопат регуларно да се вклучиме или преку Село Коњари може да се отиде за проба?
Back to Top
none_ski View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #427 Posted: 18-Feb-2019 at 12:53
Може по автопат, ја имаат завршено и клучката Миладиновци. После наплатна рампа Миладиновци се исклучува десно и нема препреки до Св. Николе. Исто е и за назад, комплетно е завршен и правецот према Скопје, нема потреба веќе да се вози во спротивна насока
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #428 Posted: 18-Feb-2019 at 17:32
Нема бетонски препреки никакви. Од Скопска страна? Во тој случај ќе го испробаме деновиве.
Back to Top
none_ski View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #429 Posted: 19-Feb-2019 at 08:40
нема, се' е тргнато до Св. Николе. После Св. Николе Гранит има земја насипано па натака не може да се оди
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 426
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #430 Posted: 19-Feb-2019 at 10:34
Одлично, и јас деновиве планирам до Свети Николе да тркнам по новиот пат.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1995
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #431 Posted: 19-Feb-2019 at 17:25
Од Скопје до Свети Николе може да се вози слободно во двата правци.
Не може да се вози само помеѓу Свети Николе и Штип - поточно кај Кадрифаково.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #432 Posted: 19-Feb-2019 at 18:40
Има посипано земја кај Св Николе од двата правци така да бидете многу внимателни ако планирате да се движите по автопатот
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #433 Posted: 19-Feb-2019 at 21:44
Znači li to da kod Sv.Nikole može sa autoputa da se isključi na obilaznicu prema Štipu ?
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #434 Posted: 20-Feb-2019 at 01:30
То значи дека во здрав мозок не ебат кој стигне. Зегин менза да им стане.
Back to Top
husejin View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Dec-2018
Location: Malmö
Online Status: Offline
Posts: 45
  Quote husejin Quote  Post ReplyReply #435 Posted: 20-Feb-2019 at 11:12
A kade e direktorot za Javni patista Kitanov sto izjavi na televizijata deka vo rok od 10 dena Avtopatot ke se otvara.Jas ne mozam da sfatam sto dobiva so toa da dava lazni informacii na javnosta.Fala ti za informaciite sto ni gi prenese NONE_SKY.Za nas ti si povazen i od Makedonija pat.
Back to Top
Bakica View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 92
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #436 Posted: 20-Feb-2019 at 23:46
Nemozam da svatam ni jas sto e poentatata so rokovite koi sami si gi davaat i na kraj ne gi stigaat. Vakvo nesto moze samo vo Makedonija da se sluci. Strashna rabota
Back to Top
none_ski View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #437 Posted: 21-Feb-2019 at 09:13
Пролази се кроз Св.Николе па се после укључи на постојечи експресни пут код фабрике БИМ Св. Николе
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #438 Posted: 21-Feb-2019 at 10:56
👍
Back to Top
pikard View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote pikard Quote  Post ReplyReply #439 Posted: 21-Feb-2019 at 12:52
Jas vcera prasav na patarina na miladonovci mi kazaa deka na 5 mart verojatno ovaa 2019 ke bilo otvaranjeto na avtopatot.
Back to Top
Bistro View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #440 Posted: 21-Feb-2019 at 14:29
Сега влегуваме во предизборна кампања за прецедател во која со закон е забрането пуштање патишта така да лесно може да се случи отворањето да биде поместено за после изборите, тоес негде во Мај месец, зато ќутат надлежните не знаат како ке биди....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2021222324 40>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.