build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Миладиновци - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2223242526 40>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1833
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #461 Posted: 04-Mar-2019 at 16:41
Originally posted by Tozovac

И јас го возев викендов. Косините ако не пишавте тука јас лаик немаше да приметам. Од Св. Николе за Миладиновци приметив една нерамнина мислам дека треба да се санира. Автопатот е екстра, брзо се вози, колата стабилно се однесуваше по сите кривини. Да си дочекаме и други нови патишта.
Dorbo bre luge, kako vozete po avtopatot koga ne e pusten?
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1140
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #462 Posted: 04-Mar-2019 at 17:59
Две патарини
Back to Top
Bistro View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #463 Posted: 04-Mar-2019 at 18:50
Едната сигурно ја планираат меѓу Кадрифаково и Штип за да не ги испуштат тие од Велес шо идат према Штип
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #464 Posted: 04-Mar-2019 at 18:58
Originally posted by Denko

Originally posted by Tozovac

И јас го возев викендов. Косините ако не пишавте тука јас лаик немаше да приметам. Од Св. Николе за Миладиновци приметив една нерамнина мислам дека треба да се санира. Автопатот е екстра, брзо се вози, колата стабилно се однесуваше по сите кривини. Да си дочекаме и други нови патишта.
Dorbo bre luge, kako vozete po avtopatot koga ne e pusten?

Пуста македонска љубопитност - нетрпение е второ име на Македонецот.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1833
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #465 Posted: 05-Mar-2019 at 00:30
Originally posted by ironm


Originally posted by Denko

Originally posted by Tozovac

И јас го возев викендов. Косините ако не пишавте тука јас лаик немаше да приметам. Од Св. Николе за Миладиновци приметив една нерамнина мислам дека треба да се санира. Автопатот е екстра, брзо се вози, колата стабилно се однесуваше по сите кривини. Да си дочекаме и други нови патишта.
Dorbo bre luge, kako vozete po avtopatot koga ne e pusten?
Пуста македонска љубопитност - нетрпение е второ име на Македонецот.
Taka da bevme ljubopitni za nekoi korisni raboti, krajot nemase da ni se znae, vaka koga ke se sluci nekoe zlo posle ke go barame vinovnikot kade go nema.
Back to Top
nonamemacedonia View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 10-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote nonamemacedonia Quote  Post ReplyReply #466 Posted: 05-Mar-2019 at 07:07
Поглупа работа од патарини нема, само трошкови да прават и да можат да вработат уште минимум 200 луге што реално народот од нив нема никаква корисит.  Плус зашто не ги стават патарини надвор од автопатот, ова како што кажуваат ке има минимум 5 патарини, една кај Три Чешми за тие од Кочани, Виница итн, втора кај кадрифаково за тие од Велес, Трета после Свети Николе за тие од велес, четвртата постоечката кај Миладиновци, И кога ке направата автопатот од Три Чешми до Штип сигурно ќе стават патарини и на излезот од Штип, за немој некои случајно да возе 7-8 километри без пари. Така  Штип - Скопје 5 патарини. Никој не вика да не се плаќа патарини но нека најдат друг начин.
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #467 Posted: 05-Mar-2019 at 07:48

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 426
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #468 Posted: 05-Mar-2019 at 08:53
Originally posted by Denko

Originally posted by Tozovac

И јас го возев викендов. Косините ако не пишавте тука јас лаик немаше да приметам. Од Св. Николе за Миладиновци приметив една нерамнина мислам дека треба да се санира. Автопатот е екстра, брзо се вози, колата стабилно се однесуваше по сите кривини. Да си дочекаме и други нови патишта.
Dorbo bre luge, kako vozete po avtopatot koga ne e pusten?


Се си е отворено, нема препреки па насилно да влезеш. Ако не требало да се вози ќе го затвореле. Пак ќе повторам, огромен придонес за комуникацијата со истокот е овој пат.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 197
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #469 Posted: 05-Mar-2019 at 09:39
Неспорен факт: Ова претставува најолемата инвестиција во патната инфраструктура во источна Македонија во последните 2 децении...
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #470 Posted: 05-Mar-2019 at 09:48
Со оглед на тоа што скоро па ништо ново не е изградено од патна или железничка инфраструктура 20 години, не е тешко некој проект да земе таков примат.
Back to Top
none_ski View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #471 Posted: 05-Mar-2019 at 09:58
Ќе има две патарини, една пред Св.Николе (во близина на Преод) и една пред Штип (меѓу Кадрифаково и Три Чешми). Делот каде ќе бидат патарините се осеќа на возење, понизок е асфалтот за еден слој. Јас искрено не очекувам во наредни минимум две години да ги направат патарините земајќи во предвид дека и на Демир Капија-Смоквица сеуште не се направени (ни почнати) а веќе година дена се вози по него..
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
Bakica View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 92
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #472 Posted: 05-Mar-2019 at 10:12
Patarinite treba da bidat pusteni do krajot na godinava. Realno brzo bi idela izgradbata na patarinite, a i neznam zasto bi cekale dve godini. Toa bi bilo golema dupka vo budjetot

Edited by Bakica - 05-Mar-2019 at 10:13
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #473 Posted: 05-Mar-2019 at 10:24
Не е спорно дека е добар проектот и многу потребен. Кичево Охрид од друга страна беше апсолутно непотребен. Гостивар Кичево да го направеа автопат ќе беше многу позначајно за цел регион а Кичево Охрид да го проширеа во експресен пат. Патарините треба да се автоматизираат ама тој проект слабо напредок има.
Back to Top
STEALTH View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 05-Feb-2016
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote STEALTH Quote  Post ReplyReply #474 Posted: 05-Mar-2019 at 12:06
Ако патарината ја стават помеѓу Кадрифаково и Три Чешми - ова значи дека тие што ќе одат прво за Велес, а потоа за Скопје, ќе плаќаат три патарини Штип - Скопје.
Исклучувањето за Велес е после Кадрифаково, она десно исклучување (после неизградената бензинска што стои со години) што постоеше и на стариот пат, одејќи од Штип кон МИК Свети Николе.

Ма браво, какви идиоти.

Edited by STEALTH - 05-Mar-2019 at 12:11
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1140
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #475 Posted: 05-Mar-2019 at 17:28
Originally posted by Tozovac

Не е спорно дека е добар проектот и многу потребен. Кичево Охрид од друга страна беше апсолутно непотребен. Гостивар Кичево да го направеа автопат ќе беше многу позначајно за цел регион а Кичево Охрид да го проширеа во експресен пат. Патарините треба да се автоматизираат ама тој проект слабо напредок има.


Зошто?
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1833
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #476 Posted: 05-Mar-2019 at 18:29
Originally posted by STEALTH

Ако патарината ја стават помеѓу Кадрифаково и Три Чешми - ова значи дека тие што ќе одат прво за Велес, а потоа за Скопје, ќе плаќаат три патарини Штип - Скопје.
Исклучувањето за Велес е после Кадрифаково, она десно исклучување (после неизградената бензинска што стои со години) што постоеше и на стариот пат, одејќи од Штип кон МИК Свети Николе.

Ма браво, какви идиоти.
I preku Sv. Nikole ispagaat tri patarini. Dve ke se gradat i onaa na Miladinovci vkupno tri.
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #477 Posted: 05-Mar-2019 at 20:22
">

Made in China...

Edited by ѓорче - 05-Mar-2019 at 20:39
Back to Top
Flash1976 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-Feb-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Flash1976 Quote  Post ReplyReply #478 Posted: 05-Mar-2019 at 23:23
Nisto ne e slucajno tuka,ke posadat ljubicici
Utre ke dojde a vcera ne se vraka
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #479 Posted: 06-Mar-2019 at 11:37
1. Кичево Охрид сега е 60 км а со новиот автопат ќе биде 56-7 км.
2. Пресека е многу понизок и пократок превој од Стража.
3. Гостивар Кичево е 45 км преку стража а со ацтопат сигурно би било пократко во км, во време ЗНАЧИТЕЛНО ПОКРАТКО а и многу побезбедно.
4. Гратис не мора низ селата пред Кичево да поминуваме да го гледаме орлето озрачено на секое ќоше.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 197
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #480 Posted: 06-Mar-2019 at 11:43
https://nezavisen.mk/mk/vesti/2019/03/133180/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2223242526 40>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.235 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.