build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Миладиновци - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2374
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 04-Jun-2019 at 11:40
Ви кажав дека не го пуштаат заради патарините. Еве ви потврда:

https://fokus.mk/novi-patarini-na-novite-avtopati/
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1519
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 04-Jun-2019 at 14:27
Зошто патарините не ги прават заедно со автопатите?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ninjazelka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-May-2019
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote ninjazelka Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 04-Jun-2019 at 19:18
Nigde ne pisuva deka nema da go pustat pred da gi napravat patarinite.
I Demir Kapija-Smokvica seuste nema patarina pa e pusten odamna.
Seuste ne e zavrsena zastitnata mreza po celiot pat, zatoa ne go pustaat.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Oct-2018
Online Status: Offline
Posts: 67
  Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 05-Jun-2019 at 09:01
Некој заборавил да проектира заштитна ограда, така вика китаНОВ. А некој што заборавил кога праеше анекси и тоа да го стави или да си ја гради он паралелно. Доста грешките ги барате во други што заминаа. Тие заминаа за да дојде поарно ...
Back to Top
ninjazelka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-May-2019
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote ninjazelka Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 05-Jun-2019 at 09:12
Ajde neka ni e so srejka
https://sitel.com.mk/noviot-avtopat-miladinovci-shtip-pushten-za-soobrakjaj
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 05-Jun-2019 at 09:28
Ајде, нека ни е честито! И нека направи некој видео репортажа, ако може.
За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 357
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 05-Jun-2019 at 09:30
Каква е оваа пракса на пуштање во употреба? На официјалните сајтови на Министерство за транспорт и врски и на ЈПДП нема никаква обвјава. Овие од Сител со кого збореле? Со портирот?
Back to Top
Phalanx View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06-Nov-2010
Location: Munich
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote Phalanx Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 05-Jun-2019 at 10:03
Do deka ne vidam cocek kako se igraa na avtopatot nema da veruvam deka e pustan.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 77
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 05-Jun-2019 at 10:10
Автопатот е официјално пуштен во употреба и нема да има свечено отворање...
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 05-Jun-2019 at 10:42
ne znam kakov e avtopatov, ama vcera go vozev pristina-skopje i izgleda neverojatno. se nadevam deka i ovoj i kicevo-ohrid ke bidat so slucen kvalitet
Back to Top
husejin View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Dec-2018
Location: Malmö
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote husejin Quote  Post ReplyReply #671 Posted: 05-Jun-2019 at 12:02
Vlatko Ministerot Sugareski i Direktorot Kitanov ne go polozija ispitot da bidat na takvi visoki odgovorni mesta.Nikoj so sila ne gi natera niv da davaat lazni informacii okolu izgradbata na avtopatot.Zaboravile ova zaboravile onaa.Ne e tocno krivicata da prefrluvaat samo na predhodnata vlada.Tie dojdoa kako nova vlada da gi ispravat greskite na predhodnata a ne da lazat.Site investicii sto bea nasledeni od predhodnata vlada gi analiziraa i prisvoija so aneksi.Nikakvo opravduvanje.

Edited by husejin - 05-Jun-2019 at 12:04
Back to Top
zlatkom954 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19-Feb-2019
Location: Niš
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatkom954 Quote  Post ReplyReply #672 Posted: 05-Jun-2019 at 20:51


https://youtu.be/tQ2dNemZOr8
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #673 Posted: 07-Jun-2019 at 17:34
Видео репортажа од автопатов:

За сè има вторпат
Back to Top
elnino View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 102
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #674 Posted: 25-Jun-2019 at 17:59
вчера било интересно на автопатов а? косините почнале да еродираат бидејки не се стручно изведени нема ни посеано трева ни се со одреден наклон ни заштити некакви имаат, па по патот течеле рекички од кал. Изведувачот се издутнал ама надзоррот трреба да наебе
Back to Top
Bistro View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #675 Posted: 25-Jun-2019 at 20:00
Е тоа е, кога кажуваа дека има безбедносни ризици и пропусти и со месеци се одлагаше пуштањето сите коментираа дека патот е готов, го направил претходната влада а оваа за инает не го пушта и одлага. Имаше 2 сообраќајки уште пред да биде пуштен патот, не дај боже ама можни се и нови пропусти допрва да се појават, а уште поинтересно ке биде кога ке почне јавноста да врши притисок за побрзо пуштање на автопатот Кичево - Охрид кој од старт има безброј пропусти а оваа влада за инает на претходната нема да сака да го пушти.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Online
Posts: 1619
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #676 Posted: 25-Jun-2019 at 20:57
Originally posted by Bistro

Е тоа е, кога кажуваа дека има безбедносни ризици и пропусти и со месеци се одлагаше пуштањето сите коментираа дека патот е готов, го направил претходната влада а оваа за инает не го пушта и одлага. Имаше 2 сообраќајки уште пред да биде пуштен патот, не дај боже ама можни се и нови пропусти допрва да се појават, а уште поинтересно ке биде кога ке почне јавноста да врши притисок за побрзо пуштање на автопатот Кичево - Охрид кој од старт има безброј пропусти а оваа влада за инает на претходната нема да сака да го пушти.


Доста ги браните... власта е неспособна и тоа е факт! Имаа цели 2 годи за било што да санираат и преправат, а ако можеа да се фалат дека имало недостатоци и ги “решиле” можеа да ги решат!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Bistro View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Dec-2018
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote Bistro Quote  Post ReplyReply #677 Posted: 25-Jun-2019 at 22:18
Не ги бранам, и овие се неспособни и доста лажат тоа го видовме сите, денес ке биде пуштен, утре ке биде, ама то не ги амнестира и претходните шо направија мал миљон пропусти од брзање по астрономски цени со местени тендери
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 77
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #678 Posted: 26-Jun-2019 at 08:40
Целта на претходните биле провизиите, инаку како се оправдува фактот што не предвиделе ниедна клучка на цели делници. Оваа влада ја згреши во делот на изјавите што се сведоа на лажење на Китанов и компанија ама многу ми се интересни оние на форумот што пљукаат по оваа влада за се и сешто, меѓу другото и за катастрофата од проекти кои ги правела претходната власт во брзање да фати некоја провизија и да кажат ете после 10 години почнавме да градиме 2 автопати. Некои постари на форумот ќе се сетат на најлегендарната изјава на Груевски во овие 30 години во делот на инфраструктурата: на Македонија и требаат локални патишта, луѓето дали двапати во годината користат автопат. За после 3-4 години истиот тој да зема по 15-20 милиони евра провизии од автопати. Уште еднаш да потенцирам, да не испадне небалансирано, грешката на оваа влада ја гледам исклучиво во лицитациите со пуштањето кое на крај се сведе на лажење едно добри 4-5 месеци (ако не и половина година), ама пропустите се повеќе од претходната влада ( во Јуни 2017 кога се менуваше власта, автопатот не беше ни пола завршен во делот од Штип до Кадрифаково !)
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 286
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #679 Posted: 27-Jun-2019 at 19:49
Кратка репортажа од денеска од мене
Автопатот според мене е со солиден квалитет, едно ниво под Демир Капија - Смоквица, според рамнината на асфалтот. Местата за патаритни се оставени без завршен слој на асфлат и истото не е баш удобно, исто на повеќе места се осекаат мали нерамнини.
Сигнализацијата е одлична и хоринзонталната и вертикалната.
И македноската болка, поголем дел од трасата веќе е зараснува во трева, за некое време ке се затнат и одводите и од неодржување ќе пропадне се.

Ми се допаѓа оваа изведба во три ленти за возење на угорнините.


Настанати се и првите проблеми, од обилен дожд материјал од косините е свлечен дури и до средната лента.
Кон Миладиновци, водата е каналзиирана со бетонски канали и на косините немаше видни оштетувања.
Овде асфалтот е со нерамнини што напишав погоре


Назад кон Штип
Исклучок за Св. Николе


Овде се изведуваат градежни работи
И овде се работи но моментално немаше активности


Пред крајот на автопатот и исклучоците за Кочани и Радовиш.Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #680 Posted: 27-Jun-2019 at 21:00
Реално, се што пишував кога го возев со точак зимоска, гледам дека се остварува
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.