build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Миладиновци - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536
Author
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Online Status: Offline
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #701 Posted: 05-Aug-2019 at 06:56
Не се нормални , и тие што проектирале, и тие што граделе и надзорот и владата, и бившата што почнала со таков проект... страшно...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Tozovac View Drop Down
Groupie
Groupie

Quote Tozovac Quote  Post ReplyReply #702 Posted: 18-Aug-2019 at 20:40
Знае ли некој каде треба да се пријави проблем на автопатот. Денес возев Штип -Скопје. После знакот 59 км до Скопје, два пара банкини беа извадени и еден ли со кола си помина и да ме престигаше некој ќе го пресечеше на пола.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Quote ironm Quote  Post ReplyReply #703 Posted: 19-Aug-2019 at 09:13
Можеби тие се дивите приклучоци за кои се зборува од ЈПДП неколку месеци, веројатно намерно се оставени дупки додека се изградат приклучоците.

Проблем можеш во АМСМ да пријавиш, имаат и некоја мобилна апликација само не знам колку функционира https://mojpat.mk/web/
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #704 Posted: 03-Nov-2019 at 01:14
Originally posted by ironm

Јас спомнав пред повеќе од месец дена дека кога возев на тогаш пуштениот дел од Кадрифаково до Штип заклучокот ми беше дека автопатот е катастрофа, што е многу жално за голем инфраструктурен проект во мала држава како нашава. Без разлика на владите и мешање политики, за нас како граѓани ова е поразително, уште еден од многуте показатели дека нема да доживееме да видиме нормална држава во нашиот животен век.
Инаку мислам дека Миладиновци - Штип ќе е германски автопат споредено со Кичево - Охрид. Со оглед на тоа што сум од Охрид и секое доаѓање во МК поминувам на таа делница, впечатокот ми е дека ќе се срамиме како држава од тој автопат, но дај боже да грешам.

Ги вртев мислењава наназад и можам ова целосно да го повторам после прво возење на тој правец.
На делот одма после Миладиновци неколку доста големи угорнини/надолнини, а и доста нерамен асфалт на неколку места (нешто налик на сегашниот дел од Охрид - Кичево) и тресење на возилото.
Асфалтот на Велес - Штип делуваше порамно.

Патем, од Тетово преку скопска обиколница до самиот влез на автопатот не сретнав ниту еден знак за Свети Николе или Штип.
Првиот знак е на кратко после знакот за Велес - Гевгелија, а претходно се делат на Куманово и Велес - Гевгелија, крајно збунувачки и ај да искористам убав збор - глупо.
Можам да замислам како би му било на некој странец во правец Тетово - Штип на пример.А и јас имав чувство дека сум во странство, едноставно изгубено...

За делот со Охрид - Кичево истото го мислам, со малку постартна кола ептен е занесно на доста места, едноставно лажиТ на гас, а кривините се преостри за таква брзина ~ 120 км.Знаејќи дека ќе имаме и летачи со 150+ и на делот Пресека до Кичево и тунели/високи мостови уште отсега ми е страв за можни последици.

Edited by Тркало - 03-Nov-2019 at 01:27
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #705 Posted: 05-Nov-2019 at 10:39
Излезот од Штип - очај

За сè има вторпат
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #706 Posted: 12-Nov-2019 at 13:57
Ocaen izlez od Stip , neznam zosto e izostaven toj del , a i na avtopatot se gleda deka ima dosta nedovrsen raboti..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.