build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градски стадион Куманово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
perdiak View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 08-Mar-2014
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote perdiak Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Градски стадион Куманово
    Posted: 08-Mar-2014 at 03:13
Градски Стадион КумановоEdited by perdiak - 08-Mar-2014 at 03:20
Back to Top
perdiak View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 08-Mar-2014
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote perdiak Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 08-Mar-2014 at 03:15
План за реконструкција на Градски Стадион Куманово од 2012
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/109912-FOTO-Gorgievski-najavi-rekonstrukcija-na-stadionot-vo-Kumanovo

Edited by perdiak - 08-Mar-2014 at 03:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-May-2021 at 16:26
после 20 години градски фудбалски стадион е вратен во сопственост на општина Куманово
моментално се наоѓа во многу лоша состојба, општината во наредниот период ќе има можност да изврши реконструкција со дополнителна изградба на стадионот
оваа е идејно решение за модерен фудбалски стадион со 3 трибини со капацитет од 5 000 гледачиhttps://www.facebook.com/MartinKostovski83
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.