build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стадион под Тумбе Кафе - Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
velezoski View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Oct-2019
Location: Kicevo
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote velezoski Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 17-Oct-2020 at 13:59
Катастрофа од стадион, мало братче на Градскиот стадион во Скопје. Ако во Скопје стадионот налагаше да се гради според Јужна трибина и со тоа атлетската патека беше неминовна, не знам кој ѓавол ги тераше и овде да ја има таа фамозна патека. Штета, можеше стадионот да ја следи веќе постоечката трибина, и Битола да добие респектабилен фудбалски стадион, а вака ќе остане со франкештајн стадион, со четири различни трибини од кои две, најверојатно монтажни, позади головите. Брилијантно!
BTW, новава трибина би требало да е малце повисока во првиот ред, вака добиваш впечаток дека тие што ќе седат во првите редови како да седат на земја, на самиот терен, а и оградите покрај скалите се вишок и само ја наградуваат трибината. Но тоа е веројатно поради, како што кажав стадионов е копија на Скопскиот. Штета.
Back to Top
Patriot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 02-Nov-2020 at 23:34
Сликано на 25 Окт.


Back to Top
Patriot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 07-Nov-2020 at 01:24


Back to Top
Patriot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 07-Nov-2020 at 01:25


Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 194
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 15-Nov-2020 at 20:17
https://scontent.fskp2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/125555837_10157703105204212_8483174971334241992_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=m-tf2X2Xm8EAX--XgHn&_nc_ht=scontent.fskp2-1.fna&tp=6&oh=ca0128a47bc5d2c7d0b486b39f06d492&oe=5FD89F05
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 21-Nov-2020 at 18:02


https://www.facebook.com/LITING.MK/photos/a.942906112418323/4748096258565937/
За сè има вторпат
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 359
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 12-Jan-2021 at 16:12
Извор: sportmedia.mk

Edited by MKDSTRUGA - 12-Jan-2021 at 16:16
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 06-Apr-2021 at 16:09
https://fb.watch/4Icl-VrgEm/

Еве видео кое го покажува напредокот на улицата под која беа пронајдени 15000 гранати (без детонатори) складирани од првата светска војна, и сега се гради потпорен ѕид, и се гледа јасно напредокот на трибината. Исто така, се гледа дека Пелистер го победи Вардар
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 11-Apr-2021 at 11:47


https://www.facebook.com/Сакаме-Стадион-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 11-Apr-2021 at 11:50


https://www.facebook.com/Сакаме-Стадион
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 884
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 11-Apr-2021 at 13:37
Браво.. Много добре се получава..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 20-May-2021 at 16:29
07.05.2021https://www.facebook.com/Сакаме-Стадион-
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 10-Jun-2021 at 14:43
Со ребалансот на буџетот општината Битола ќе издвои 22 милиони денари, или над 360.000 евра за доградба на стдионот под „Тумбе кафе“. Ова беше заклучено на денешната седница на Советот, на која советниците расправаа за ребалансот на буџетот.

– Со ребалансот се издвојуваат уште 22 милиони денари за завршување на комплетниот изглед на трибината, а исто така и 6 милиони денари за поставување на нов систем на греење во Спортската сала. Во програмата за спорт на почетокот на годинава имавме планирано да издвоиме околу 32 милиони денари за битолскиот спорт. Тоа беше најголемата програма за спортот што ја носи општина Битола. Но, малку беа тие пари и затоа со овој ребаланс даваме дополнителни 4 милиони денари да го потврдиме успехот на сите наши екипи, зашто ракометот е на највисоки можни рамки, фудбалот е стабилен прволигаш и овие 4 милиони денари ќе бидат за него и повторно да го гледаме фудбалот во Првата лига. Кошарката знаеме дека забележа успех. Сето тоа е успех на општината зашто ги потпомогнавме тие екипи. Ја продолживме изградбата на стадионот. Денес со овој ребаланс одвојуваме 22 милиони денари за да го завршиме комплетниот изглед на трибината која се гради, а тоа е за поставување на столчиња по сите стандарди што ги налагаат ФИФА и УЕФА. Околу 5.000 столчиња таму ќе бидат поставени до крајот на годината, а 6 милиони денари ќе бидат наменети за решавање на проблемот со загревањето и ладењето на спортската сала „Боро Чурлевски“ – рече Илиевски.


https://www.novamakedonija.com.mk/sport/fudbal/%D0%BD%D0%B0%D0%B4-360-%D0%B8%D0%BB%D1%98%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B1%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE/
За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1761
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 10-Jun-2021 at 20:03
Битола е еден од инфраструктурно нај-крш градовите во Македонија. Малку ми "село гори, баба се чешла" работава, ама нема везе. Не дека на другите места па не е.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 06-Aug-2021 at 11:28
Започна поставувањето на рефлекторите на битолскиот стадион, донација од УЕФА преку ФФМhttps://sitel.com.mk/zapochna-postavuvanjeto-na-reflektorite-na-bitolskiot-stadion-donacija-od-uefa-preku-ffm
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 31-Oct-2021 at 18:45
Вчера:
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 02-Dec-2021 at 10:51
Од фб профилот на Христијан Мицкоски:https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/2018585898316859?__tn__=-R
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 05-Feb-2022 at 11:38
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.160 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.