build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Барам ПВЦ цефки/црева за електро инсталација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
vlatkokrs View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Apr-2014
Location: Radovis
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote vlatkokrs Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Барам ПВЦ цефки/црева за електро инсталација
    Posted: 24-Apr-2014 at 08:41
Барам ПВЦ/полипропилен цефки или црева за ентериерна инсталација на електро кабли. Ке бидат инталирани во под или ѕид од бетон, дрво или гипс. Со слични спецификации како следниве:

Треба да се ребрести, резистетни на пожар
Димензии: м16мм до м25мм
Температура: -15°C – +60°C
Норма:EN 61386-2-2 3331

Ви благодарам за одговорите.

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Online
Posts: 552
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Dec-2017 at 22:05


дали имате и друга наша компанија од овој калибар ... лично имам најдобро искуство со нив, бар во однос пренапоски продолжни кабли, уште во време кога тоа кај нас беше фаназија, но неблагодарно е да говарам во однос цел асортиманот, особено бидејќи имам чуено од прва рака дека на големо знаеле и да потфрлат, нормално немаме инспекции и царина ко јапан, иако и таму знаат да им се случат озбилни зицери, и тоа во прозводство котирано на светска берза [1] но бар се фер та кога ќе ги пробијат се извинуваат и рефундираат [2]

http://www.elektroelement.com.mk/proizvodi.php

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.